Sezon Panny rozpocznie się w Niebieską Pełnię Księżyca w Wodniku, w nocy z 22 na 23 sierpnia. Po ognistym i odważnym czasie panowania Lwa, zaczniemy poruszać się w powolnym rytmie Ziemi. Zodiakalną Pannę reprezentuje Dziewica, oznaczająca doskonałość, ambicję i świadomość, że stanowimy część natury. W astrologii „dziewica” to symbol jedności. Jesteśmy Wszechświatem w ludzkiej powłoce. Wspólnotą ze wszystkim, co nas otacza. Energia, jaką przynosi Panna, pomoże nam sobie o tym przypomnieć. Dar pomysłowej Panny polega na wydobywaniu z ludzi najlepszych cech. Ten znak ceni sobie praktyczność ponad szybkość. Płomienny zapał, którym obdarzył nas Lew, teraz powinien zostać skierowany na pracę, naukę samodyscypliny oraz dbanie o swoje zdrowie. Wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się wokół nas. 

Horoskop na pełnię Niebieskiego Księżyca >> 

Panna to patronka żniw, która wynagradza za wytężoną pracę. 

Sezon Panny 2021 poprowadzi nas do nowego roku numerologicznego, który rozpocznie się po Nowiu w Pannie. Będzie to rok o wibracji numer 6, sprzyjającej uzdrawianiu, rodzinie, związkom i służeniu innym ludziom. Podczas jesiennej równonocy, 22 września, Panna wymieni swoje siły z Wagą. Nakłoni nas do spojrzenia wstecz na podróż przebytą w ostatnich miesiącach. Czas panowania Panny nieprzypadkowo zbiega się z okresem żniw. Pora dokonać bilansu swoich zbiorów, by korzystać z nich mądrze w kolejnych tygodniach. Należy wyrównać poziom życiowej energii i wzmocnić swoją jaźń na nadchodzącą jesień. 

22 sierpnia: Słońce wkroczy do Panny

Słońce zagrzeje miejsce w znaku Panny, gdy pełnia w Wodniku wzniesie się na niebie. Ognista energia Lwa rozpłynie się w powietrzu, a my zostaniemy ściągnięci na ziemię. Możemy zauważyć, że zwalniamy tempo i zaczynamy lepiej przyglądać się szczegółom. Panna sprzyja organizacji, sprzątaniu bałaganu i stawaniu się samowystarczalnym. 

23 sierpnia: Wenus spotka się z Saturnem

Dzień później czeka nas przyjemny aspekt. Wenus, która zarządza pieniędzmi, spotka się ze stabilnym Saturnem. Pomoże nam osiągnąć sukces, jeśli chodzi o finanse i wzywanie obfitości. Ta energia szczególnie sprzyja tworzeniu „zysków”. Jeśli chcesz coś sprzedać lub w coś zainwestować, wibracja zjawiska da ci potrzebne wsparcie. Pora zaprowadzić równowagę w partnerstwach, zwłaszcza w miejscu pracy lub z klientami.

29 sierpnia: Merkury przeniesie się do Wagi

Merkury to planeta rządząca Panną, która tego dnia przeniesie się do Wagi. W Wadze Merkury pozwala nam komunikować się w sposób rozważny, sprawiedliwy i dyplomatyczny. Może też zainspirować do zmiany estetyki naszej przestrzeni czy garderoby. Aspekt ten rozpocznie czas sprzyjający podejmowaniu ważnych związkowych decyzji. To dobry moment na planowanie mieszkania razem lub małżeństwa. 

6 września: Nów Księżyca w Pannie

Księżyc w nowiu pomaga uleczyć stare rany i skonfrontować się z przeszłością. Rozpoczyna okres nowych początków, naładowany największym potencjałem. W ciągu roku ciężko o nów, który zadziałałby na nas skuteczniej, niż ten w Pannie. Astro dziewica ciężko pracuje na sukces i nie poddaje się z powodu błahostek. Warto wykorzystać ten księżyc do przeprowadzenia gruntownych porządków, zaplanowania nowej rutyny, oczyszczenie się z toksycznej energii oraz zadbania o swoje zdrowie. 

10 września: Wenus w Skorpionie

Wenus wchodzi w wodny znak Skorpiona. Tego dnia poczujemy się wrażliwi i zestrojeni z naszymi emocjami. Wenus w Skorpionie ułatwi nam także połączenie się z naszą seksualnością. Pora znaleźć sposób na zrealizowanie wszystkich swoich cielesnych potrzeb. 

14 września: Mars wejdzie do Wagi

Mars w Wadze znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i pozostanie tam aż do października. Agresywna energia tej planety naładuje nas produktywnością oraz odwagą w dążeniu do przodu. Z drugiej strony może również sprowokować konflikty lub doprowadzić nas do wypalenia. Zostaniemy wezwani do znalezienia równowagi pomiędzy pracą a domem. 

20 września: pełnia księżyca w Rybach

Księżyc rozświetli wrześniowe nocne niebo w znaku wrażliwych Ryb. Ta pełnia zachęci nas do cichej refleksji. Rzeczy mogą nie być takie, jakimi się wydają, lub może otaczać nas mglista energia, która zaciemnia naszą jasność. Oto przypomnienie, aby wejść do środka i zaufać swojej intuicji. Poruszanie się po naszym wewnętrznym świecie prowadzi do skarbnicy odkryć.

22/23 września: równonoc jesienna

Sezon Panny dobiegnie końca, gdy doświadczamy równonocy jesiennej. Wtedy Ziemia powoli zacznie zapadać w zimowy sen, a my z większą łatwością połączymy się z uzdrawiającą mocą natury. Równonoc to także wspaniały czas na pracę z rytuałami oczyszczania. Szczególnie tych z udziałem żywiołu ognia, które wzmacniają intencje i swoim dymem klarują energię wokół nas.

Numerologia - w którym roku jesteś? >>