O „Sukcesji” mieliśmy już okazję pisać na naszych łamach. Serial pojawił się w zestawieniu najbardziej naszym zdaniem wciągających produkcji, które można obejrzeć na HBO GO, a jego opis brzmiał wówczas następująco:

Serial opowiada o rodzinie Royów – właścicielach jednej z największych korporacji medialnych na świecie. Kością niezgody i główną osią fabuły jest konflikt o przejęcie schedy po wiekowym ojcu Loganie Royu (w tej roli Brian Cox). Problem polega na tym, że prezes bynajmniej nie ma zamiaru prędko ustępować ze stanowiska. Mamy tu więc i walkę o władzę, i wynikające z niej problemy (zarówno zawodowe, jak i przede wszystkim rodzinne), a także zapożyczenia z życiorysów prawdziwych magnatów medialnych, takich jak Rupert Murdoch czy William Randolph Hearst.

Sukcesja – kiedy 3. sezon?

Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się pod koniec drugiego sezonu (szczegółów nie zdradzamy z oczywistego powodu), było wiadome, że prędzej czy później doczekamy się kontynuacji. I jej zapowiedź właśnie się pojawiła:

HBO nie zdradziło, jaka jest dokładna data premiery trzeciego sezonu, ale ma on trafić do oferty serwisu HBO Max (w Polsce HBO GO, jeśli do tego momentu nie dojdzie do zastąpienia starszej aplikacji streamingowej nową) jesienią tego roku.

Sukcesja – obsada

W rolę Logana Roya, czyli seniora rodu Royów i prezesa korporacji medialnej, wciela się Brian Cox. O przejęcie schedy po 80-letnim (w momencie rozpoczęcia akcji pierwszego sezonu) magnacie walczą jego dzieci: Connor (Alan Ruck), Kendall (Jeremy Strong), Roman (Kieran Culkin) oraz Siobhan (Sarah Snook). Oprócz nich na ekranie można zobaczyć między innymi Nicholasa Brauna, Matthew Macfaydena, Hiam Abbas i Roba Yanga. W trzecim sezonie do obsady dołączy kilku aktorów doskonale znanych z innych produkcji, w tym między innymi Adrien Brody i Alexander Skarsgård.