ARTYKUŁ PARTNERA

Kiedy powstają przebarwienia? Kiedy dochodzi do nadprodukcji melaniny. Wpływają na to czynniki genetyczne, zmiany hormonalne, różne urazy i niektóre choroby, nadmierna ekspozycja na słońce, czy naturalne procesy starzenia. Przebarwienia mogą mieć barwę od jasnobrązowej do czarnej i być różnej wielkości oraz kształtu. Same w sobie zazwyczaj nie są groźne dla zdrowia, jednak jeśli jakiekolwiek zmiany barwnikowe na skórze wzbudzają niepokój powinno się jak najszybciej skontaktować z dermatologiem. Poza tym często są uważane za defekt urody, ponieważ zwykle pojawiają się na twarzy, ramionach, rękach i innych widocznych częściach ciała.

Zabiegi dermatologiczne potrafią skutecznie przeciwdziałać przebarwieniom, jednak są stosunkowo drogie i dość inwazyjne. Peeling chemiczny i zabiegi laserowe to znane metody walki z przebarwieniami, jednak zdarza się, że powodują podrażnienia, stany zapalne i oparzenia lub nawet same doprowadzają do powstawania kolejnych przebarwień.

Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem są produkty do stosowania miejscowego. Większość z nich zawiera aktywne składniki, które ograniczają produkcję melaniny i redukują widoczność niedoskonałości skóry.

Takim produktem jest krem Idéalia PRO Intensywna Pielęgnacja redukująca przebarwienia skóry marki Vichy. Zawiera on kwas LHA powodujący łagodne złuszczanie naskórka oraz Kompleks DRM-BRIGHTÔ (pobudzający komórki tkanki łącznej co wpływa na jędrność skóry).Testy, które zostały wykonane pod kontrolą dermatologiczną wykazują, że już po 7 dniach stosowania preparatu skóra jest rozświetlona i z każdym dniem staje się bardziej jednolita. Dermokosmetyk wykazuje przy tym właściwości kojące i nie powoduje podrażnień.