Od ponad dwóch lat Converse tworzy, rozwija i angażuje w swoje działania globalną społeczność All Stars zrzeszając młodych, zaangażowanych społecznie i utalentowanych młodych ludzi. All Stars to ponad 3000 osób z ponad 27 miast, od Los Angeles, przez Warszawę, po Limę. To społeczność wschodzących liderów, którzy inicjują pozytywne zmiany w sporcie, sztuce i kulturze, i którzy chcą mieć realny wpływ na zmiany w obszarach, w których progres jest najważniejszy: zrównoważony rozwój, otwartość, różnorodność i nieustający rozwój młodzieży.

W tym sezonie dwóch członków ekipy All Stars zostało zaproszonych przez Converse do opowiedzenia o tym jak przełamując bariery odnaleźli swój unikalny „kolor” i obrali własną ścieżkę, którą postanowili podążać każdego dnia również podczas pracy twórczej. Historie te zostały zobrazowane poprzez najnowszy mural powstały w ramach City Forest. @Bartecky i @Karlinagozdz przy mentorskiej współpracy z @Barrakuz stworzyli wyjątkowy obraz będący kolażem ich autoportretów.
 

Street art od wieków inspirował ludzi i wpływał nie tylko na otoczenie, ale też na światopogląd. Sztuka coraz częściej jest platformą, dzięki której artyści mogą dzielić się swoją wizją i dołożyć swój głos do dyskusji na ważne tematy. Converse kontynuując projekt City Forest w ramach globalnej kampanii tworzy kolejne murale oczyszczające powietrze, których przesłanie jest jednoznaczne – przełamywanie barier. I taki jest właśnie mural Converse – stworzony z farb fotokatalitycznych ma nie tylko wartością artystyczną, ale też niesie za sobą historię i jednocześnie oczyszcza powietrze. 

Kim są autorzy muralu?

Oboje mają zaledwie po 20- parę lat, a już mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Przyjrzyjmy się im!

@bartecky jest ilustratorem i artystą, który stara się dokładać do sztuki querrowej jak najwięcej. Jest studentem Akademii Sztuk Pięknych, a jego prace inspirowane są w większości modą, kulturą queer i historią sztuki. Uważa, że strój nie ma płci, a każdy powinien nosić to, co naprawdę mu się podoba.
@karolinagozdz ma 20 lat i mieszka w Warszawie. Studiuje wzornictwo, interesuje się filmem, rozwija się jako modelka i jako artystka ze szczególnym nastawieniem na tworzenie obrazów. Postacie w jej pracach nie mają nadanej płci. Prezentują zarówno damskie, jak i męskie cechy.
@barrakuz jest współautorką kolejnego już muralu Converse. Aktywnie walczy o równość na wszystkich płaszczyznach, co widoczne jest w jej pracach i kolażach. Podczas realizacji tego projektu, miała okazję pełnić role mentorki, pomagając artystom połączyć ich wizję w spójną całość i motywując ich do przełamywania własnych barier.

O czym opowiada mural?

Mural znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Kruczej w Warszawie jest kolażem autoportretów trzech jego autorów. Nie znajdziemy na nim wyraźnie zarysowanych sylwetek kobiety czy mężczyzny. Wręcz przeciwnie- miks cech obu płci tworzy piękną i wyjątkową postać przełamującą barierę płci, w którym najważniejszą rolę odgrywa kolor, będący ich manifestem i siłą. Bo odnajdując swój własny kolor, swój wewnętrzny głos, mogą zmieniać świat przełamując kolejne bariery.

Co wyróżnia mural Converse spośród innych?

Z pewnością jego synergia – dzięki technologii AR po zeskanowaniu murala urządzeniem mobilnym mural ożywa i to w trzech różnych odsłonach przypisanych do artysty lub artystki. Do tego celu należy użyć filtrów „1 CityForest Bracka”, „2 CityForest Bracka” lub „3CityForest Bracka” dostępnych na profilu Instagram Converse.polska. Można też zeskanować swoją twarz używając do tego jednego z trzech filtrów „CityForest All Stars”, które dostępne są na profilu Instagram Converse.polska. Filtrami można się dowolnie bawić, naciskając palcem w ekran, dzięki czemu elementy muralu stworzą kolaż z naszą twarzą. Świetna zabawa i można poczuć się niczym dzieło sztuki!

Kampania All Stars Breaking Barriers True Color to część globalnej akcji mającej na celu rozpoczęcie dyskusji na temat różnic i dyskryminacji. Marka Converse staje się swoistą platformą dla All Stars zapewniając młodym bezpieczną przestrzeń i umożliwiając im przełamywanie barier i walkę z dyskryminacją na różnym tle.  Na muralach z całego świata pojawiają się wezwania do jedności, równości i akceptowaniu różnic. 

Projekt Converse City Forest nabiera rozpędu, dzięki czemu marka sadzi wirtualne drzewa na całym świecie w miejscach, gdzie nie miałyby szansy wyrosnąć.

Więcej informacji o projekcie City Forest znajdziesz na stronie conversecityforests.com. Natomiast inspirujące historie All Stars o tym jak przełamują bariery na co dzień znajdziesz na @Converse.Polska.