NEO(N) BISTRO

Od jutra na Towarowej 3 spróbujecie czterech niepowtarzalnych kolacji pod gwiazdami - każdą z nich przygotuje inny szef kuchni. Wszystko odbędzie się w nowym koncepcie - NEO(N) BISTRO. "Czy wyobrażacie sobie obsługę kelnerską, rozmowę z sommelierami i bezpośredni kontakt z najlepszymi kucharzami w kraju? Nie ukrywamy, że jesteśmy podekscytowani, bo o takim projekcie myśleliśmy od dawna" - czytamy w informacji prasowej. Dodatkowo, w NEO(N) BISTRO co tydzień będzie zmieniała się także aranżacja przestrzeni, która w najmniejszych detalach zostanie dopasowana do konkretnego wieczoru. Co w menu? 

Poniekąd to, co dobrze już znacie z Nocnego Marketu. Pojawią się dania wegetariańskie, grill, będzie też trochę azjatycko i street foodowo. Pierwsza z kolacji odbędzie się już 3 września! Bilety na to wydarzenie kupicie w Goingapp - na jutrzejszy wieczór znajdziecie jeszcze kilka miejsc o 19:30 i 20:30. Sprawdźcie pełen harmonogram: 

3 września - wege z Żywej Kuchni 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Living Food Cuisine☀️ (@zywa_kuchnia) Lip 2, 2020 o 3:04 PDT

Debiut NEO(N) BISTRO będzie stricte wegetariański i z mocnym naciskiem na grzyby. Kolację poprowadzi szef kuchni Mateusz Stasikowski z zespołem Żywej Kuchni. Na przystawkę zjecie borowiki z kwiatami czosnku niedźwiedziego, na danie główne assiette z pomidora z rydzami, a na deser wegański twaróg z porzeczkami i ziołami. 

10 września - Japonia z Kohei Yagi przy współpracy z Shiso Ramen

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SHISO Ramen (@shiso_ramen) Lip 15, 2020 o 3:17 PDT

Za tydzień na Dworcu Głównym spotkamy się z Kohei Yagi, który przy współpracy z Shiso Ramen przedstawi Ramen Set Menu w dwóch wersjach. Podczas kolacji spróbujecie przystawek ZENSAI, ramenu z pieczenią chashu z mangalicy i z kaczką lub ramenu z pieczenią z "mięsa" sojowego oraz tradycyjnego mochi. 

17 września - Koneser Grill

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Koneser Grill (@koneser_grill) Lut 12, 2020 o 10:37 PST

17 września Piotr Wójcik, szef kuchni Koneser Grill przedstawi Wam mięsne lub wegetariańskie oblicze grilla. W jego menu znajdą się m.in. papryczki padron z pesto, romesco, wołowina Flat Iron oraz brownie ze śliwką i palonym masłem. 

24 września - japoński street food z Sushiya

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sushi-Ya (@sushiya_kielce) Lut 5, 2020 o 7:21 PST

W ostatnią niedzielę na terenie Nocnego zawita Michała Kostrzewy z kieleckiego Sushiya, który przygotuje japoński street food, rodem zamkniętego już targu rybnego Tsukiji w Tokyo. Czekamy na jego Miso-shiru!