W nadchodzący weekend doświadczymy nowiu Księżyca w Skorpionie. Zjawisko będzie odczuwalne od soboty 14.11, jednak to w niedzielę 15.11 o godzinie 06:07 osiągnie swój maksymalny punkt wrzenia. Emanuje taką siłą, że jego energia zostanie z nami jeszcze przez kolejny tydzień. Listopadowy nów sprzyja wędrówce w głąb siebie, w celu dokonania poważnych zmian. Nów symbolizuje czystą kartę - nowy rozdział oraz duchową przemianę. Narodziny światła w mroku nocy. Pod wpływem Skorpiona działa podwójnie, gdyż ten znak reprezentuje transformację. W astrologii Skorpion rządzi ósmym domem, ściśle powiązanym z emocjami, seksem, namiętnością, pieniędzmi, śmiercią i tabu. Jako znak wodny, sprawia, że nagle zalewa nas niekontrolowana fala uczuć. Potrafi wstrząsnąć człowiekiem jak tsunami. Pamiętajmy, że nów sprzyja nowym początkom. Czasami radykalne kroki są potrzebne, aby nareszcie poczynić wielką zmianę. 

Nów w Skorpionie - co przyniesie?

Misją Skorpiona jest praca nad cieniem - mroczną stroną charakteru, która drzemie w każdym z nas. Zazwyczaj dokopuje się do sedna problemu, żeby sprowokować w nas duchowy wzrost. Może wywołać lęki i traumę po to, aby wskazać nam źródło problemu. Ukazuje, z czym należy na dobre się pożegnać. Tylko pełne odpuszczenie oraz uzdrowienie ran pozwoli nam poczynić poważne kroki naprzód. 

Księżyc w nowiu rodzi się pod kotarą ciemności. Nów w Skorpionie to zjawisko najmroczniejsze w roku, które wydobywa na wierzch wszystkie tajemnice.

Energia Skorpiona jest bardzo intensywna, ponieważ ten znak zawsze dotyka trudnych spraw. W tym miesiącu nów połączy się z Plutonem i Jowiszem, skupiając się na kwestiach związanych z moralnością. Nasza reputacja może nagle ulec zmianie. Zostaniemy przedstawieni w negatywnym świetle lub, przeciwnie, osiągniemy jakiś sukces. Niezależnie od tego, co się wydarzy, będzie to bardzo kształcące doświadczenie. Żeby uniknąć możliwych komplikacji, lepiej nie kierować się zazdrością, chęcią zemsty, agresją, silnymi emocjami czy ego. Emocje będą silne, lecz trzeba je okiełznać. Na tym polega praca z Księżycem. Spróbujmy świadomie wyciągać wnioski. Skierujmy całą energię do wewnątrz, żeby wykorzystać ją do ulepszania siebie. 

Jakie jeszcze tematy poruszy ten nów? Zjawisko będzie krążyć wokół sekretów w relacjach, niewypowiedzianych słów, tłumionych emocji, spędzania pieniędzy, samodyscypliny czy problemów związanych z chorobą lub śmiercią. Sprawi, że zmienimy swoje słabości w siłę oraz dojrzejemy do wielkiej transformacji. Księżyc w nowiu to zawsze koniec i początek. Żegnamy stare wątki, żeby przywitać nowe. Rozpoczynamy kolejny cykl, bez oglądania się przez ramię.

Nów w Skorpionie - co teraz zrobić?

Nów to najpotężniejszy czas w miesiącu, sprzyjający odprawianiu magicznych rytuałów. Mogą to być praktyki duchowe lub relaksacyjne, poprawiające zdrowie. W nowiu warto zacząć nową rutynę - ta faza Księżyca umacnia w postanowieniach. Sprawia, że z łatwością kontynuujemy rozpoczętą dietą lub ćwiczenia. Z racji, że niebo będzie całkowicie ciemne, zjawisko może wywołać w nas nerwowość. Złe emocje zniweczy kojąca kąpiel w ziołach i olejkach eterycznych lub relaksująca praktyka medytacji. New Moon działa cuda dla urody. Oddaj się zabiegom upiększającym, np. maseczkom czy masażom twarzy. Jedz zdrowo, z myślą o skórze i włosach, oraz manifestuj swoje najskrytsze pragnienie. Wszystko, co "zasiejesz" w ten weekend, odwdzięczy się bujnym rozkwitem w przyszłości. 

Nów Księżyca jest niczym pierwszy dzień tygodnia. Ułatwia wprowadzanie w życie nowych obowiązków.

Rytuały na nów Księżyca >>