Spa na Mazurach, które trzeba odwiedzić

Wilnowo, w którym swoje miejsce znalazło Narie Spa, znajduje się mniej więcej w połowie drogi z Olsztyna do Elbląga. To zresztą największe miasta w okolicy, do których z niewielkiej wsi jedzie się autem około godzinę. Dzięki takiej odległości dotarcie do uzdrowiska wcale nie jest trudne i jednocześnie sprawia ona, że w otoczeniu jeziora, drzew i pagórków można prawdziwie wypocząć. Dodajmy do tego ponad sto hektarów z butikowym hotelem z 25 pokojami, restauracją serwującą ekologiczną kuchnię polską w nowoczesnym wydaniu z hiszpańskimi wpływami, strefą wellness i SPA oraz salą kinową.

Przyjeżdżając do Narie Resort & Spa możemy wybrać pobyt w jednej z dwóch rezydencji gościnnych. Pierwsza - Mazurska, to stary poniemiecki dom, który pamięta czasy przedwojenne i utrzymany jest w rustykalnym stylu. Tuż obok mieści się Derlecka - bardziej elegancka, z prywatnym spa i jadalnią pod strzechą. Niektórzy mówią wręcz, że wygląda jak z żurnalowych reklam Ralph Lauren casa.  

Specjalna seria kosmetyków Umami dla Narie Spa

Swój dom w Narie Spa znalazła niszowa marka kosmetyczna Umami, której produkty są ręcznie robione i zamknięte w eleganckich pudełeczkach z czarnego szkła. Lokalność, ekologia i właśnie elegancja to najlepsze wyznaczniki marki.

Jej nazwa jest też nieprzypadkowa - Umami koresponduje ze słynną japońską filozofią o tej samej nazwie, która celebruje piąty smak, dlatego właśnie kosmetyki tej marki powstają przede wszystkim w kuchni.

Założycielką Umami jest dr. Rutkowska, która stworzyła kosmetyki z myślą o swoich najbliższych: synu z atopowym zapaleniem skóry i teściu, który wielokrotnie cierpiał na poparzenia słoneczne (wynikające z jego miłości do słonecznych kąpieli). To właśnie z jej inicjatywy wszystkie linie marki są dwuskładnikowe: pierwszy jest zawsze roślinny, a drugi jadalny. Co jeszcze, poza ekologicznym podejściem i naturalnością, łączy Umami z Narie Spa? Marka kosmetyczna specjalnie dla uzdrowiska opracowała trzy nowe serie, na bazie których powstały zabiegi/uczty, których można spróbować w Narie - lawendowa, różana i czekoladowa. Można znaleźć je tylko tam.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Mar 24, 2019 o 1:11 PDT

Zanim wybierzecie się do Narie Spa i sprawdzicie wyjątkowe kosmetyki Umami, zdradzimy Wam jeszcze, że jest to miejsce, które chce dbać o gości holistycznie. Stąd zdrowa i ekologiczna kuchnia, zabiegi spa, odpowiednia proporcja wysiłku fizycznego (tenis, basen, a może jazda konna?) i oczywiście odpoczynek. Można tam skorzystać z kriokomory, łączki solarnej, czyli alternatywy dla solarium oraz saun - parowej i chińskiej. Wszystko to w otoczeniu minimalistycznego designu, który potęguje relaks i przyrody, takiej jak jezioro Narie, sad jabłonek, lawendowe pola i ogródek warzywny. My wybraliśmy się tam pod koniec marca i nie możemy doczekać się powrotu do Wilnowa.