Retrogradacje pięciu planet w czerwcu 2021

W czerwcu wszyscy oczekują pierwszych upałów i słońca, jednak astrologiczna prognoza na ten miesiąc zapowiada się nieco burzliwie. Właśnie rozpoczął się sezon zaćmień oraz retrogradacji kilku planet jednocześnie. Czas, kiedy wiele rzeczy się kończy, a eks-partnerzy budzą się ze snu i powracają do nas niczym zombie. Przewidziane są także awarie w internecie czy problemy w zawieraniu umów, nie wspomniawszy o komplikacjach w podróży lub bezsensownych kłótniach z bliskimi. Chociaż retrogradacje budzą mieszane uczucia, każda z nich inaczej wpływa na nasze życie. Prawdę mówiąc, to nasz własny strach bywa samospełniającą się przepowiednią. W astrologii pozorny ruch wsteczny nakłania do zamykania przydługich rozdziałów i pozbywania się szkodliwych blokad. Daje szansę powrotu do starych przyjaźni lub wyjaśnienia konfliktów z przeszłości. Aktywuje wewnętrzny wzrost. Jeśli sprostamy wyzwaniom retrogradacji, możemy zamienić ten okres w owocne doświadczenie. Co się wydarzy, kiedy pięć planet rozpocznie swój dramatyczny ruch wstecz?

Pozorny ruch wsteczny planety wywołuje nerwowość i zamęt. Na szczęście każda retrogradacja ma dla nas odmienne przesłanie. 

Kiedy cofają się planety wewnętrzne, czyli Merkury, Wenus i Mars, ich retrogradacje są niepokojące, ponieważ bezpośrednio wpływają na nasze życie. Te ciała niebieskie w zawrotnym tempie poruszają się po osi zodiaku. Tym samym ściągają na nas serię niespodziewanych, "pechowych" wydarzeń. Jeśli chodzi o planety zewnętrzne, jak Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton, ich retrogradacje są mniej oczywiste. Mogą przejść obok niezauważone. Wynika to z faktu, że planety zewnętrzne wykonują bardzo powolny ruch wstecz, który trwa przez większą część roku. Powodują nasz duchowy wzrost, jednak ta zmiana nie dzieje się z dnia na dzień. Co powinnaś wiedzieć o retrogradacjach, które będą odbywać się w czerwcu?

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu

(od 27 kwietnia do 6 października)

Pluton to władca stworzenia i zniszczenia. Planeta związana z kontrolą, transformacją oraz zdobywaniem władzy. Kiedy rozpoczyna swoją retrogradację, prowokuje drastyczne zmiany. Uwydatnia sytuacje wymagające poprawy, zachęcając do żegnania się ze wszystkim, co toksyczne. Dzieje się tak, zwłaszcza gdy jest w Koziorożcu, znaku ziemi powiązanym z ciężką pracą i autorytetem. Pora nauczyć się stawiać granice, by wyzwolić się z czyjegoś ucisku. Ta retrogradacja ujawnia, gdzie najczęściej dochodzi do niesprawiedliwości. Pomaga osiągnąć wolność osobistą. 

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu - horoskop >>

Retrogradacja Saturna w Wodniku

(od 23 maja do 10 października)

Astrologia zapewnia, że ruch wsteczny Saturna nie jest czymś, czego należy się bać. W pewnym sensie to zjawisko należy świętować. Saturn rządzi dyscypliną, strukturą i tradycją. Kiedy porusza się do tyłu, rzuca nam wyzwania, które zachęcają do wzmożonej pracy. Wskazuje na nowe możliwości oraz podsuwa nam genialne wizje. Jego retrogradacja w Wodniku uczy, jak stać się bardziej niezależnym, zamiast podążać za czyimś przewodnictwem.

Retrogradacja Saturna w Wodniku - znaczenie >>

Retrogradacja Merkurego w Bliźniętach

(od 29 maja do 20 czerwca)

Już wiemy, że kiedy cofa się Merkury, musimy potrójnie strzec swoich sekretów i stronić od pisania ze swoimi eks. W trakcie tego zjawiska dzieją się rzeczy niewytłumaczalne, zaliczane do "zbiegów okoliczności". Retrogradacja zachodząca w czerwcu zadziała na nas z podwójną siłą. Merkury jest planetą komunikacji, podróży, technologii i logiki. Rządzi wieloma rzeczami, które wpływają na nasze życie codzienne. Komplikuje wielkie plany i opóźnia transakcje. W znaku Bliźniąt, którym rządzi, powoduje liczne nieporozumienia, dlatego powinniśmy dwukrotnie się zastanowić, zanim powiemy, co mamy na myśli.

Retrogradacja Merkurego w Bliźniętach - prognoza >>

Retrogradacja Jowisza w Rybach

(od 20 czerwca do 18 października)

Jowisz właśnie wszedł do Ryb, znaku zodiaku, w którym uwielbia przebywać. To planeta "zewnętrzna", podobnie jak Pluton i Saturn. Jego ruch wsteczny nie jest mocno odczuwalny. Ma lekki przebieg, który stopniowo kształtuje nasze życie poprzez naukę oraz podróże. Wibracja zjawiska prosi nas o to, abyśmy powstrzymali się od sytuacji podnoszących adrenalinę. Skłania do tego, by powrócić do studiów lub pasji porzuconych w przeszłości. Zmienia teraźniejsze przekonania i zachęca do pogłębienia duchowości. To aspekt, który wprowadza nasze "ja" na właściwą ścieżkę rozwoju. 

Jowisz w Rybach - to zjawisko przynosi szczęście >>

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu1

(od 25 czerwca do 1 grudnia)

O retrogradację Neptuna tak naprawdę nie musimy się martwić, ponieważ jest planetą zewnętrzną, która wpływa na nas przez długi czas, w dodatku niebezpośrednio. Jednak Neptun to planeta snów, iluzji, duchowości oraz zamroczenia. Kiedy się cofa, możemy mieć wrażenie, że nasze marzenia stają się znacznie trudniejsze do osiągnięcia. Retrogradacja Neptuna działa na nas jak kubeł zimnej wody, który przybliża do rzeczywistości. Zdejmuje nam z nosa różowe okulary, żebyśmy zobaczyli świat takim, jaki jest.