Twoja waga jest prawidłowa, do tego regularnie się ruszasz i zdrowo odżywiasz, a jednak nie możesz pozbyć się uporczywych wałeczków tłuszczu z brzucha, ramion lub ud? Zastanawiasz się co robisz źle? Odpowiadamy – nic! Są takie miejsca na naszym ciele, które niezwykle ciężko jest wymodelować samemu. Właśnie dlatego powstała liposukcja, która dzięki swojej skuteczności stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej na świecie.

Liposukcja w nowej odsłonie

Dzięki liposukcji możesz wymodelować wybrany obszar ciała zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. To zabieg idealny do miejscowej redukcji centymetrów, który na dodatek powoduje bezpowrotne zniszczenie struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nie musisz się martwić, że po kilku miesiącach lub latach niechciana oponka się odbuduje, a zabieg okaże się nietrafioną inwestycją. Jak się jednak okazuje nawet tak dobry zabieg da się ulepszyć. W jaki sposób? Dzięki połączeniu go z przeszczepem tłuszczu w trakcie jednego zabiegu .W ten sposób możemy nie tylko wyszczuplić wybrane obszary ale jednocześnie wypełnić te, które wymagają powiększenia.

Poznaj Vibrasat® Pro

Niemiecka firma Moller Medical stworzyła urządzenie, którego celem było połączenie liposukcji, modelowania sylwetki oraz przeszczepiania tkanki tłuszczowej. Vibra Sat Pro – bo o nim mowa - właśnie wkroczył do Polski i możecie skorzystać z jego zalet w warszawskiej Klinice Femmed. O jego działaniu opowiada Dr Magdalena Potembska- Eberhardt  "W trakcie zabiegu, dzięki połączeniu wibracji z podciśnieniem to niezwykle nowoczesne technologicznie urządzenie w sposób bardzo delikatny, a jednocześnie jednorodny pobiera tkankę tłuszczową pacjenta. Takie działanie zapewnia lekarzowi precyzję działania w obszarze jaki poddaje redukcji, a przez to pozwala dowolnie modelować sylwetkę poprzez usuwanie niechcianych centymetrów. Innowacja wprowadzona w urządzeniu  Vibra Sat Pro  pozwala na wykorzystanie pobranej tkanki tłuszczowej w dalszej części zabiegu".

Tłuszcz w służbie naszego piękna

Celem liposukcji jest usuwanie tłuszczu z miejsc problematycznych. Oznacza, to że jednocześnie pozyskując tkankę można wykorzystać  ją w wartościowy sposób w zabiegu powiększania i modelowania innych wybranych partii ciała. Jak mówi Dr Potembska- Eberhardt "należy pamiętać o tym, że nasz tłuszcz stanowi jeden z najlepszych naturalnych wypełniaczy, a jego przeszczep otwiera przed lekarzem nowe możliwości zabiegowe. Dzięki niemu możemy powiększać pożądane obszary np: piersi czy pośladki, a także uzupełniać ubytki jakie pojawiają się niekiedy w tkance podskórnej uzyskując wyjątkowo naturalny rezultat tak ceniony przez pacjentów. Dodatkową zaletą tej metody w porównaniu z innymi wypełniaczami jest fakt, że przeszczep materiału biologicznego pobranego od pacjenta zapewnia bezpieczeństwo, dzięki jego kompatybilności z organizmem jego biorcy. Zmniejsza się również ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych np: alergii". 

Urodowa "kropka nad i"

Jeśli dalej zastanawiasz się, czy najnowsze rozwiązanie będzie korzystne dla Ciebie warto zwrócić uwagę na wyniki badań. Zgodnie z nimi tłuszcz poprany za pomocą Vibra Sat Pro osiąga do 90% żywotności co pozwala uzyskać dużo lepsze i trwalsze efekty niż w innych metodach. To także doskonałe rozwiązanie w dobie pandemii, w której pacjenci szukają metod maksymalizacji korzyści z pojedynczej wizyty w klinice medycyny estetycznej poprzez terapie łączone. Vibra Sat Pro przeniósł liposukcję na zupełnie nowy poziom. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu dożylnym lub ogólnym i trwa, w zależności od rozległości od 2 do 5 godzin. Po jego wykonaniu pacjent musi chodzić w kostiumie modelującym.

Nowa era liposukcji

Perspektywa odsłonięcia ciała latem wpędza cię w kompleksy? Mimo zdrowego stylu życia zmagasz się z fałdkami, które nie chcą zniknąć? Mamy dla Ciebie dobre wieści. Do Polski wkroczyło właśnie najnowsze rozwiązanie w zakresie liposukcji, które nie tylko pomoże Ci pozbyć się niechcianych centymetrów ale również wymodelować naturalnym wypełniaczem jakim jest tkanka tłuszczowa biust czy pośladki. Urządzenie Vibra Sat Pro znajdziesz w warszawskiej Klinice Femmed.