Polacy kochają pić kawę! Co chwilę w większych miastach powstają kolejne kawiarnie oferujące napój z palonych ziaren, śniadania, czy słodkości. Zamiast picia kawy z popularnych sieciówek, coraz częściej wybieramy małe kawiarenki z niezwykłą atmosferą, sprowadzające kawę np. z Etiopii. Jednak, które lokale są najlepsze i najciekawsze? Tego dowiecie się z "Varsavia Coffee Spots". Nowy przewodnik opisuje najciekawsze miejsca w Warszawie. Na liście znalazły się tylko te kawiarnie, gdzie przygotowuje się kawę metodą przelewową. 

Autorami tego dwujęzycznego projektu są Krzysiek Rzyman (współwłaściciel STOR Cafe na ul. Tamka 37) i Alex Bielicki. Fani meksykańskiej kawy. W "Varsavia Coffee Spots" znajdziemy opisy kawiarni, krótki z cennik z najważniejszymi pozycjami oraz symbole zawierające informację informację, czy to np. lokal z menu dla wegan. Oprócz tego poznamy ulubione restauracje (i to nie tylko ze stolicy) Małgosi Minty, Marty Dymek, Arety Szpury czy Magdy Jagnickiej.

14 lipca odbędzie się premiera "Varsavia Coffee Spots", ale to nie wszystko! Tego samego dnia właściciele STOR Cafe zapraszają do nowo otwartego pop-up store o nazwie Projekt: RoślinaPrzez 10 dni organizowanych będzie seria "kawowych i roślinnych wydarzeń." Dziś Kuba Świątek, headbarista kawiarni STOR zabierze uczestników w tajemniczy świat cuppingu. Dodatkowo, weźniemy udział w selekcji kaw wypalanych w warszawskich palarniach. A osoby niepijące kawę, znajdą dla siebie roślinne, owocowe i superzdrowe napary przygotowywane metodą cold brew.