Jak zbudować pewność siebie?

Pewność siebie i wysoka samoocena - to dwie wartości, które są bardzo ważnymi czynnikami dla kobiet w postrzeganiu samych siebie. Wiele z nich wciąż patrząc w lustro widzi jednak zakrzywiony obraz i ma problemy z samoakceptacją, a jeśli chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, boją się, że ten proces zmiany będzie zbyt widoczny i przez to wcale nie poprawi ich pewności siebie. Niestety, zdarza się, że nierówny zgryz negatywnie wpływa na naszą pewność siebie, bez względu na to, czy są to sytuacje prywatne czy zawodowe. Może okazać się, że uśmiech, który nas nie zadowala, jest przeszkodą w poznaniu partnera i wejściu w poważny związek albo sprawia, że stresujemy się z powodu wyglądu naszych zębów podczas ważnej prezentacji. 

To dlatego dla wielu osób gwarancją zwiększenia samooceny i odwagi w kontaktach międzyludzkich jest poprawienie tych mankamentów urody, które nam przeszkadzają. Nawet gwiazdy decydują się na prostowanie zębów, bo wiedzą, ile może zdziałać piękny uśmiech. Wiecie, że aparaty ortodontyczne nosiły nawet Dakota Fanning, Gwen Stefani czy Lourdes Leon?

Efekt estetyczny, jaki można osiągnąć za pomocą leczenia ortodontycznego, często przekracza oczekiwania osób, które decydują się na aparat.

Nagle okazuje się, że po jego zdjęciu mają więcej odwagi, ich relacje zawodowe i prywatne lepiej się układają, a twarz jest piękniejsza. Poza tym częściej się uśmiechają - robią to momentami automatycznie lub by pochwalić się prostymi zębami. Przez to ludzie po leczeniu ortodontycznym promienieją i robią jeszcze lepsze wrażenie. Czasem taki "nowy uśmiech" może zupełnie odmienić życie.

Praktycznie niewidoczny aparat na zęby

Dziś na aparat decydują się już nie tylko licealiści, ale często też dorośli ludzie, których obecny uśmiech wprowadza w kompleksy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka zgryz wydaje się prawidłowy, a zmiana byłaby czysto kosmetyczna. Z drugiej strony aparaty powoli przestają kojarzyć się z metalowymi zamkami na zębach - teraz dzięki rozwojowi technologii coraz więcej osób korzysta z takich nakładek, jak system Invisalign. Są przezroczyste i trudno je zauważyć, charakteryzują się dużą wygodą, a, ich działanie sprawia, że prostowanie zębów jest stosunkowo szybsze. Ta alternatywna metoda leczenia jest indywidualnie dopasowywana do każdego pacjenta, a jej cel jest prosty: piękny uśmiech, bez zakłócania stylu życia (są precyzyjnie dopasowane do linii dziąseł, więc bez problemu można nosić je przez zalecane 22 godziny na dobę). 

-Średni czas leczenia u pacjentów, którzy zmieniają nakładki co 2 tygodnie trwa od 12 do 18 miesięcy. Z kolei zmieniając nakładki Invisalign co tydzień zamiast co dwa tygodnie, możesz uzyskać prostszy uśmiech nawet w 6 miesięcy.  Ten fakt sprawia, iż jest to prawdziwa innowacja w leczeniu ortodontycznym - mówią przedstawiciele marki Invisalign. Plan noszenia nakładek i ich zmiany leży jednak zawsze w rękach lekarza oraz zależy od stopnia skomplikowania leczenia.

Nie ma też mowy o długich wizytach czy inwazyjnych zabiegach. Lekarza wystarczy odwiedzać raz na 6-8 tygodni, a w trakcie leczenia bez problemu jeść, myć zęby, uśmiechać się i zachowywać jak dotychczas. 

Nic dziwnego, że na takie nowoczesne i prawie niewidoczne nakładki zdecydowało się ponad 7.5 miliona pacjentów z całego świata. Decyzję o leczeniu systemem Invisalign podjęły nawet influencerki, takie jak Karolina Gilon, które na co dzień kontaktują się ze swoimi fanami i odważnie pokazują codzienność. Nie inaczej było i w tym przypadku - nawet w trakcie leczenia ortodontycznego modelka była pewna siebie i nie chowała uśmiechu przed followersami. Dziś, po zakończeniu leczenia, wydaje się być jeszcze bardziej odważna i zadowolona ze swojego wyglądu. Nic dziwnego: system Invisalign to świetny sposób dla młodych, nowoczesnych, aktywnych kobiet na praktycznie niewidoczne i szybsze wyprostowanie zębów. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów pozwala komfortowo jeść, a wizyty u specjalisty nie są aż tak często potrzebne.