Beyonce można cenić za wiele rzeczy. To prawdziwa profesjonalistka w swoim fachu - każdy utwór dopracowany jest w najmniejszym szczególe, a występy zapierają dech w piersiach. Jej album "Lemonade" był najlepiej sprzedającą się płytą w 2016 roku, a ostatnio wydała, wraz z Jayem-Z jako The Carters, głośne "Everything is Love" (pamiętacie klip do "Apeshit" nakręcony w Luwrze?). Beyonce Knowles od dwóch dekad nie zwalnia. Wśród inspiracji wymienia regularnie najlepsze nazwiska: Lauryn Hill, Michael Jackson, Stevie Wonder, Diana Ross, Whitney Houston. 

Urodziny Beyonce - początki kariery

Jako dziecko śpiewała w kościele, jednak dla jej początków najważniejsza był udział w Destiny's Child - zespole, który założyła z koleżankami. Lata 90. należały do nich (uzyskały nawet wtedy status jednego z najbardziej lukratywnych zespołów na świecie). W 2002 roku postawiła jednak na karierę solową i dzięki swojemu talentowi, wytrwałości oraz charyzmie udało jej się zrobić gigantyczną karierę. Albumy pełne hitów, główne miejsca na listach przebojów, błyszczące statuetki Grammy i koncerty na całym globie. Beyonce nazwana została najlepszą wokalistką od 2000 do 2009 roku, ale też umieszczono ją wśród najwybitniejszych artystek w całej historii muzyki. Jej sukcesy, tytuły i nagrody można wymieniać bez końca. 

Czytaj: Modne fryzury 2018 u gwiazd>>

Sasha to moje alter ego. Jestem raczej nieśmiała i przed występami okropnie się stresuję. Wymyśliłam sobie, że w takich momentach będę się zamieniała w kogoś innego i grała na estradzie jego rolę. 

Beyonce - działalność filantropijna i na rzecz kobiet

Beyonce to prawdziwa kobieta renesansu i girlboss: jest piosenkarką, producentką, tekściarką, projektantką mody, tancerką i aktorką. Potężny głos, zachwycające stylizacje na scenie i imponujący dorobek hitów to jednak nie wszystko, za co cenimy Beyonce Knowles. Artystka wypowiada się na temat rasizmu, zajmuje się prawami kobiet i działa charytatywnie. W 2005 roku - razem z rodzicami, Solange i Kelly Rowland - założyła Survivor Foundation. To organizacja, która początkowo pomagała ofiarom huraganu Katrina, ale szybko rozszerzyła zakres działań również na wszelkie katastrofy, pomoc bezdomnym i chorym na AIDS.

Rodzice nauczyli mnie i moją siostrę, jak ważne jest dawanie czegoś od siebie i jak bardzo zmienia to życie drugiej osoby.

Beyonce bierze udział w kampaniach społecznych, odwiedza sierocińce i sadzi drzewa, a podczas trasy koncertowej zorganizowała nawet zbiórki żywności. Po zakończeniu zdjęć do "Cadillac Records", gdzie grała Ettę James, przekazała honorarium dla Phoenix House, walczącej z nałogami w USA. Celebruje kulturę Afroamerykanów i przeciwdziała dyskryminacji kobiet (w swojej twórczości zresztą mówi głośno o feminizmie). Niedawno stworzyła charytatywną kolekcję z Balmain, z której dochód trafił do organizacji UNFC, zajmującej się stypendiami dla czarnoskórych uczniów.

Zobacz: Koncert Beyoncé i Jay-Z w Atlancie - fan wbiegł na scenę w trakcie show!>>

To wszystko godzi z życiem rodzinnym, które jest dla niej niesamowicie ważne: dbaniem o relację z siostrą, chronieniem przed mediami szczegółów swego małżeństwa, ale też opieką nad dziećmi - Blue Ivy oraz bliźniaków Rumi i Sir. 

Jestem perfekcjonistką, daję z siebie wszystko i lubię mieć kontrolę nad całością. Im więcej stawiam sobie zadań, tym lepiej mi to wychodzi.

Dziś urodziny Beyonce - jej fani będą świętować ten dzień na różne sposoby. My zebraliśmy najlepsze cytaty Beyonce i przygotowaliśmy galerię zdjęć. Wszystkiego najlepszego, Bey! Zobaczcie, co ma do powiedzenia Queen B i jak rozwijała się jej kariera.

GALERIA: Urodziny Beyonce - najlepsze zdjęcia z jej kariery>>