Udany seks – co to znaczy?

Udany seks to najprościej mówiąc seks, po którym każda ze stron czuje się spełniona. Droga do spełnienia, czyli osiągnięcia satysfakcji seksualnej jest dla każdego indywidualna, dlatego, żeby ją odkryć, trzeba zadać sobie pytanie – co lubię w seksie? Być może jest to jakiś fetysz, fantazja lub konkretna pozycja, które sprawiają, że twój seks jest udany.

Czy udany seks musi kończyć się orgazmem? Zdecydowanie nie! Orgazm nie jest wyznacznikiem dobrego seksu, a skupianie się na tym, by zawsze go osiągnąć, może utrudniać czerpanie przyjemności z seksu. Orgazm został błędnie uznany za stały cel współżycia i ciężko jest pozbyć się tego przeświadczenia, ale naprawdę warto się o to postarać.

Seks nie może być udany, jeśli nie każdy jest z niego zadowolony. Jeżeli chcesz, aby twoje potrzeby i granice były respektowane, sam również nie lekceważ drugiej strony. Dla waszego wspólnego komfortu zawsze dbajcie o przyjemność dla was obu i nie ignorujcie nawzajem swoich uwag. Koniecznie zadbajcie o otwartą rozmowę, dzięki której poznacie swoje potrzeby.

Udany seks – porady, które poprawią wasze doznania

Pewnie nikogo nie zdziwi to, że kluczem do poprawy jakości seksu jest rozmowa. Tak niewiele trzeba, aby znacznie polepszyć swoje życie seksualne, a mimo tego, wciąż o tym zapominamy. Seks w naszej kulturze od zawsze był tematem tabu i choć powoli się to zmienia, to nadal swobodne rozmowy o seksie sprawiają nam większe lub mniejsze trudności.

Nieodłącznym elementem udanego seksu jest świadoma zgoda. Chcesz mieć udany seks? Zawsze pytaj o zgodę, nie rób nic, na co jej nie uzyskałeś, a także nie bój się stawiać swoich własnych granic. Dla jednego z was coś być może stanowi świetne urozmaicenie w łóżku, ale drugiemu może się to nie podobać i ma prawo tego nie chcieć.

Koniecznie zadbaj o antykoncepcje (jeśli nie chcecie być w ciąży) i ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy niszczą nastrój i nie pozwalają na spontaniczność? Nic tak nie niszczy nastroju, jak niechciana ciąża czy niespodzianka w postaci choroby. Wszelkie wymówki, np. to, że są niewygodne czy zmniejszają doznania – możesz o nich zapomnieć. Każdy chce czuć się bezpiecznie, więc o ile obydwoje nie macie aktualnych badań na STD, nie rezygnujcie z prezerwatyw podczas zabawy w łóżku, wystarczy tylko odpowiednio dobrać ich rozmiar i rodzaj.

Najlepsze pozycje w łóżku na początek

Jeśli dopiero zaczynasz swoje życie seksualne, zapewne nie wiesz, co najbardziej lubisz, a za czym nie przepadasz i dopiero dowiadujesz się jak uprawiać seks. Każdy potrzebuje czasu, aby odkryć co sprawia mu największą przyjemność i czego potrzebuje, aby mieć udany seks.

Nie ma idealnej dla każdego listy pozycji seksualnych, które są gwarancją sukcesu, ale z pewnością znajdą się takie pozycje w łóżku, które warto wypróbować jako pierwsze i sprawdzić, które z nich nam odpowiadają.

Pozycja misjonarska to faworyt wśród amatorów seksu. Jest wygodna, prosta i pozwala skupić całą uwagę na przyjemnych doznaniach. Ogromną zaletą jest to, że twarze są skierowane do siebie, co pozwala utrzymać kontakt wzrokowy, który z kolei pomaga przekazywać emocje i wspólnie je odczuwać.

Kolejna, równie popularna jest tzw. pozycja na jeźdźca. Daje ona pełną kontrolę nad szybkością i intensywnością penetracji osobie będącej na górze. W tym przypadku plusem są wolne i w pełni kontrolowane ręce, dzięki którym możemy pieścić się podczas penetracji i zachowany kontakt wzrokowy, tak, jak w przypadku pierwszej opcji.

Pozycja od tyłu, zwana również pozycją na pieska, pozwala na naprawdę głęboką i intensywną penetrację i silne doznania ze strony osoby penetrowanej. Kąt zachowany przy tej pozycji na tyle ułatwia ruchy, że seks może być o wiele szybszy i mocniejszy.

To tylko kilka najczęściej wybieranych pozycji na początek, jednak istnieje ich naprawdę sporo, więc jeśli tylko odrobinę bardziej zagłębisz się w temat, poznasz nowe, ciekawe pozycje w łóżku, które będziesz mógł przetestować.

Jak zaskoczyć kobietę w łóżku?

Seks ma prawo być dla ciebie równie ważny co miłość czy zaufanie w relacji, dlatego nie powinniście lekceważyć problemów z dopasowaniem w łóżku. Częsty brak ochoty na seks, monotonność, brak satysfakcji – to znak, że wasze współżycie nie jest do końca udane i trzeba nad tym popracować.

Jak rozwiązać taki problem? Potrzebne są zmiany! Po pierwsze – szczera rozmowa na temat tego, co dzieje się między wami i wspólne ustalenie przyczyn pogorszenia się waszego seksu. Dowiedz się jak najwięcej o preferencjach swojej partnerki, aby móc to wykorzystać i wiedzieć jak urozmaicić seks.

Jak ją zaskoczyć? Pokaż jej, że słuchasz i wiesz, co sprawia jej największą przyjemność. Niech wie, że się starasz i chcesz abyście obydwoje byli zadowoleni ze swojego życia seksualnego. Konkretne triki w łóżku nie zrobią z ciebie boga seksu. Teraz jest czas na działanie – długa randka w łóżku, podczas której skupicie się tylko na swoich wspólnych potrzebach, to świetny sposób na odzyskanie radości z seksu i dopasowanie się w łóżku.

Jak rozmawiać o seksie?

Rozmowy o seksie nie zawsze przychodzą z łatwością, ale mimo wszystko warto się przełamać, by mieć udany seks. Aby dobrze rozmawiało wam się na temat waszego życia seksualnego, zadbajcie o odpowiednią atmosferę – tylko wy dwoje, bez stresu, bez ograniczonego czasu. To ważne, aby wybrać odpowiedni moment i okoliczności, by nic nie przeszkodziło wam w waszym intymnym dialogu i byście mogli przekazać sobie wszystko, co powinniście wiedzieć.

Jak zacząć taką rozmowę? Kiedy już wiesz, że nastrój jest odpowiedni, ty i partnerka macie teraz czas dla siebie, wystarczy, że luźno zaczniesz konwersacje, np. wspominając o waszym ostatnim seksie lub rzucając propozycję jakiegoś urozmaicenia. Nie stresuj się tym, to całkowicie normalna rozmowa, którą każdy powinien odbyć ze swoją partnerką. Jesteście razem, ufacie sobie, a sprawa dotyczy was obu, więc nie ma się czym krępować, bo o swoich potrzebach trzeba mówić głośno.

ZOBACZ: Zostań współczesnym Casanovą, czyli jak uwieść kobietę gestem i czynem?

CZYTAJ TEŻ: Męski punkt G: gdzie jest i jak go stymulować?

WIĘCEJ O SEKSIE: Rodzaje prezerwatyw: jak wybrać prezerwatywę i jak ją poprawnie założyć?