Tygodnie mody wiosna-lato 2015/2016 - najlepsze kolekcje

Tygodnie mody już za nami: setki pokazów i tysiące kreacji (ich zdjęcia znajdziecie już na ELLE.pl), kolekcje, które przeszły bez echa i te, o których mówiło się nie tylko w serwisach modowych (sprawdźcie recenzję Gucci!). My specjalnie dla was wybrałyśmy nasze ulubione, najciekawsze, najlepsze - napisałyśmy też, którym gwiazdom mogłyby przypaść do gustu. Nasz subiektywny wybór pokazów z Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu i Paryża przed wami! Zgadzacie się?  

Najlepsze kolekcje: New York Fashion Week 

Najlepsze kolekcje: New York Fashion Week: Rodarte wiosna-lato 2016 

Najlepsze kolekcje: New York Fashion Week: Rodarte wiosna-lato 2016, fot. Imatree, kolaż ELLE.pl

Dlaczego?
Chociaż ta kolekcja Rodarte kojarzy się raczej z sezonem jesienno-zimowym, jest stworzona z tak perfekcyjnych elementów, że chce się ją nosić cały rok. Jesteśmy przekonane, że nawet przy wysokich temperaturach, prawdziwe it-girls pokażą się w futrach ombre łączonych z bieliźnianymi sukienkami. Kate i Laura Mulleavy idealnie połączyły wiktoriański romantyzm z futurystycznymi formami. Kochamy retro w ich wydaniu!

Kogo w tym widzimy?
Ashley Olsen 

Najlepsze kolekcje: New York Fashion Week: Givenchy wiosna-lato

Najlepsze kolekcje: New York Fashion Week: Givenchy wiosna-lato, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Dlaczego?
Riccardo Tisci jak zwykle zachwycił. Na wybiegu pokazał kreacje ozdobione piórami i misternymi koronkami. Do współpracy zaprosił artystkę (i przyjaciółkę) Marinę Abramović, a modelki zachwycały makijażem i maskami autorstwa słynnej wizażystki Pat McGrath.

Kogo w tym widzimy?
Jessicę Chastain

Najlepsze kolekcje: New York Fashion Week: Calvin Klein wiosna-lato 2016

Najlepsze kolekcje: New York Fashion Week: Calvin Klein wiosna-lato 2016, fot. Imaxtree.com, kolaż ELLE.pl

Dlaczego?
Bieliźniane sukienki będą must have'em sezonu wiosna-lato 2016. My chciałybyśmy mieć te projektu Francisco Costa. Dyrektor kreatywny Calvin Klein odświeżył kultowy model domu mody i stworzył gamę jedwabnych maxi sukni z grunge'owymi metalowymi aplikacjami.

Kogo w tym widzimy?
Gigi Hadid