Netflix uwielbia robić niespodzianki swoim widzom. Oprócz oficjalnej listy nowości na dane miesiąc, co kilka tygodni możemy trafić na kolejnego newsa. A to o dodatkowym sezonie "Lucyfera" czy ostatniej serii "Chilling Adventures of Sabrina". To nie koniec wiadomości, okazuje się, że platforma szykuje niespodziankę dla wszystkich fanek Carrie Bradshan i serialu "Seks w wielkim mieście". Niedługo do serwisu trafi "Emily in Paris", którego autorem jest Darren Star. 

Twórca "Seksu w wielkim mieście" odpowiada za nowy serial na Netflix! O czym będzie "Emily in Paris"?

Coś wam mówi to nazwisko? Darren Star stworzył takie seriale jak wspomniany "Seks w wielkim mieście", kultowy "Beverly Hills, 90210", czy "Younger". Pracował także przy takich projektach jak "Melrose Place", "90210", "Manchild", "Central Park West", czy "Bill & Ted's Excellent Adventures". 58-letni Amerykanin nawiązał teraz współpracę z Netflix, a efektem jego pracy jest "Emily in Paris".

Udział Lily Collins w tym serialu ogłoszono już w kwietniu 2019 roku, kiedy projekt należał do Paramount Network, jednak jak się okazuje wyłączne prawa ma MTV Studios, a cała serię pokaże Netflix i jak podają amerykańskie media premiera odcinków odbędzie się jesienią tego roku.

"Emily in Paris" to opowieść o ambitnej dwudziestokilkulatce, pracującej w marketingu w Chicago. Pewnego dnia młoda Amerykanka dostaje pracę marzeń w Paryżu, w agencji marketingowej zajmującej się luksusowymi markami. "Nowe życie Emily w Paryżu jest pełne przygód i zaskakujących wyzwań, gdy żongluje między pracą, poznawaniem przyjaciół, a kolejnymi romansami" - ujawnia Netflix.

Za kostiumy odpowiada Patricia Field, ta sama kultowa kostiumografka, która zachwycała wszystkich stylizacjami w "Seksie w wielkim mieście". Oprócz Lily Collins w serialu pojawią się również: Ashley Park, Philippine Leroy Beaulieu, Lucas Bravo, Samuel Arnold, Camille Razat, Bruno Gouery, a także Kate Walsh,  William Abadie i Arnaud Viard.

"Emily in Paris" składa się z 10 odcinków po 30 minut każdy. Całość była nagrywana w Paryżu oraz w różnych zakątkach Francji. Już nie możemy się doczekać!