Turcja 

Oczywiście, sporty wodne najprzyjemniej uprawia się w pięknych okolicznościach przyrody. A takie w Turcji znajdziecie w Parku Narodowym Köprülü Canyon, który położony jest w miejscowości Antalya. To nie tylko bardzo urokliwe miejsce, w którym można podziwiać bogatą turecką florę i faunę, ale także idealna okazja do spróbowania… raftingu! Umożliwia to rzeka Koprucay, po której przepłyniecie się pontonem na odcinku wyznaczanym pomiędzy dwoma mostami - Oluk i Karabuk. 

Być może wielu z Was nie przekona nasz kolejny powód, ale prawda jest taka, że w Turcji są genialne słodycze. I kawa. I herbata także. Nie ma więc nic przyjemniejszego, niż poranne czy popołudniowe przesiadywanie w małych, urokliwych knajpkach i zajadanie - chałwy, czyli prawdziwego klasyka wśród tureckich słodyczy, baklavy (pyszny deser z ciasta listkowego, przekładany masą z orzechów i miodu), ccıbadem kurabiyesi - tradycyjnych ciasteczek migdałowych czy künefe (ciasta serowego). Do picia najlepszej jakości turecka herbata, parzona w specjalny sposób i kawa tak mocna i aromatyczna, że potrafi uzależniać. 

Tunezja 

O Tunezyjczykach mówi się, że są z natury szczęśliwymi ludźmi. Mieszkańcy tego państwa są bardzo otwarci na inne religie, kultury i języki. Lubią spotykać się i spędzać czas razem, szczególnie poza domem. Słońce i bycie blisko natury sprawia, że na co dzień są bardzo zrelaksowani i zawsze uśmiechnięci. Największą atrakcją Tunezji jest więc to, że możesz czuć się tu jak u siebie. 

Mieszkańcy Tunezji są także niezwykle gościnni i zazwyczaj przyjmują przyjezdnych z otwartymi rękami. Oczywiste wydaje się więc, że gotuje się tu z sercem - składniki są starannie dobierane, a najlepiej gdy są wyhodowane samodzielnie. Tunezyjczycy w swojej kuchni nie żałują przypraw i bardzo dobrej oliwy z oliwek. Odwiedzając ten kraj koniecznie szukajcie małych, rodzinnych knajpek, w których tradycyjne potrawy gotują wprawione gospodynie. 

Egipt

Pamiętacie, lokalny targ w Abu Dhabi, na którym Carrie spotkała Aidana? Poza byłym kochankiem znalazła tam też wiele rodzajów przypraw, unikatowe buty, jak i świetnej jakości eyeliner. W Egipcie tego rodzaju targów jest bardzo wiele - El Dahar w Hurghadzie, Khan Al-Khalili w Kairze czy Old Market w Szarm el-Szejk. Nie zachęcamy jednak do popadania w zakupowe szaleństwo - największą atrakcją tego miejsca jest to, że eksplorując targ można natknąć się na naprawdę imponujące perełki - piękne tkaniny, zdobione naczynia, charakterystyczną biżuterię i naturalne kosmetyki.  

To jeden z bardziej malowniczych krajobrazów, jakie widziałyśmy ostatnio. Loty balonem nad Luksorem to ten rodzaj atrakcji, którego prawdopodobnie nie zapomnicie do końca życia. Zamiast zwiedzać muzeum w tradycyjny sposób, największe na świecie muzeum na wolnym powietrzu możesz podziwiać z lotu ptaka. Loty balonem nad Luksorem odbywają się nad ranem - wstające nad Nilem słońce tworzy niepowtarzalną, urokliwą atmosferę. 

Więcej informacji dotyczących wakacji w Turcji, Tunezji czy Egipcie znajdziesz na stronie www.coraltravel.pl