Temat trzeciego numeru 25 Magazine to narcyzm. Premiera numeru już 12 listopada, a tymczasem promują go trzy filmy wideo autorstwa fotografki Paoli Kudacki. Narcyzem jest w nich Aline Weber, blondwłosa modelka z Brazylii, wyglądająca jak bardziej androgyniczna siostra Anji. W filmikach, pokazywanych premierowo na models.com, Weber występuje w negliżu, otoczona monitorami pokazującymi jej twarz i ciało. Numer o miłości własnej jest w opinii Anji Rubik najlepszych z dotychczasowych edycji 25.

Do podjęcia tematu narcyzmu skłoniła modelkę wszechobecna internetowa miłość własna. Słodkie focie w lustrze, internetowy ekshibicjonizm i czekanie na wysyp komentarzy. Choć sama jest bardzo aktywną użytkowniczką Instagrama i Twittera, pisze w liście otwierającym numer:

Social media grają tak dużą rolę we współczesnym życiu, że sprawiają, że narcyzm opanowuje naszą codzienność. W internecie tysiące ludzi szuka ulgi w pisaniu całej swojej biografii na Twitterze, kawałek po kawałku. Dokumentują na zdjęciach  wszystko - od śniadania do operacji powiększenia biustu. Narcyzm staje się paradoksem: jest powszechnie akceptowany, a jednocześnie kontrowersyjny.

Anja zdradziła także, że w czasie prac nad numerem jej mąż i współpracownik Sasha Knezevic prowadził fake'owe konto na Instagramie jako Dzoni the Narcissist. Eksperyment miał odkryć granice internetowej autopromocji. Jednak przesadą by było stwierdzenie, że Anja Rubik mówi z pozycji konserwatystki przerażonej praktykami "tej dzisiejszej młodzieży". W odrobinie narcyzmu widzi niezbędny element sukcesu ("Gdyby te technologie istniały w czasach Salvadora Dalego, na pewno miałby konto na Vine"). Dlatego nowy numer 25 ma być swojego rodzaju podręcznikiem pozytywnego narcyzmu. Jesteśmy zaintrygowani!

Zapowiedź nowego numeru 25 zobaczycie w GALERII >>>