Truskawkowy Księżyc swoją nazwą zwiastuje nadejście truskawek, na które niecierpliwie czekamy w tym miesiącu. Jego wpływ odczujemy już 5 czerwca (piątek) od godziny 21:12. Dla naszych przodków to zjawisko stanowiło zapowiedź lata. Przynosi ze sobą dni skąpane w słońcu, które sprzyjają rośnięciu ulubionych, sezonowych owoców. Towarzyszy mu również zaćmienie półcieniowe, jakie możemy zaobserwować z Polski o godzinie 21:25. Nasza planeta znajdzie się pomiędzy Słońcem a Księżycem i Srebrny Glob wejdzie w jej cień. Chociaż ten widok nie będzie tak spektakularny, jak zaćmienie całkowite, warto poświęcić czas, by go zobaczyć. Oczywiście, Truskawkowa Pełnia Księżyca ma ważne znaczenie w astrologii. Odbywa się w znaku wolnego ducha Strzelca, który jest poszukiwaczem prawdy. Ten aspekt porywa w podróż do źródła naszych trosk. Tym razem nie zadowolą nas proste odpowiedzi czy białe kłamstwa. Zaczniemy dokopywać się do sedna sprawy i nie osiągniemy spokoju dopóki nie znajdziemy właściwego rozwiązania.

Horoskop na zaćmienie Księżyca w Strzelcu >>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Cze 3, 2020 o 2:54 PDT

Truskawkowy Księżyc to pełnia w Strzelcu. Ten ognisty znak zodiaku symbolizuje wolność, niezależność i podróże w poszukiwaniu prawdy. 

Pełnia Truskawkowego Księżyca - wpływ znaku Strzelca

Strzelcem rządzi żywioł ognia, czyniący go znakiem pełnym energii, odwagi i temperamentu oraz chęci pogłębiania swojej duchowości. Jest przykładem osoby lojalnej, która zawsze wybiera prawdę ponad wszystko. Znany ze swojej uczciwości, zrzesza sobie szerokie grono wielbicieli. Szczery do bólu, często mówi to, czego inni nie chcą usłyszeć. Kiedy patronuje pełni, budzi w nas niepokój znikający dopiero, gdy znajdziemy odpowiedzi na swoje pytania. W tym czasie warto podjąć ważne rozmowy ze swoim partnerem, aby naprawić lub zakończyć nieszczęśliwy związek. Energia Strzelca sprzyja pokojowemu rozwiązywaniu miłosnych spraw. Ma zbawienny wpływ na relacje domagające się uwolnienia. Skłania do szukania prawdy ostatecznej, która zrzuci kamień ciążący na sercu i zagwarantuje nam dalszy rozwój. Teraz warto przeprowadzić wewnętrzny monolog, by odpowiedzieć sobie na pytania: dokąd zmierzam, czego chcę, co mnie ogranicza? Uwaga z kariery przejdzie na dom, wskazując nam życiowe priorytety. Strzelec jest wolny od materializmu. Interesuje go to, co nieskończone oraz krążące wokół sfery uczuciowej i duchowej człowieka.  

Pełnia Truskawkowego Księżyca - ciemna strona zaćmienia

Chociaż półcieniowe zaćmienie Księżyca wydarzy się 5 czerwca, jego skutki będą odczuwalne przez kolejne trzy dni. W tym czasie wiele osób z pewnością dostrzeże zmiany w swoim zachowaniu. Rozdrażnienie, bezsenność oraz wybuchowość niemal zawsze towarzyszą temu zjawisku. Żeby przejść przez nie łagodnie, warto oddać się relaksującym czynnościom. Kąpiel ziołowa, masaż olejkami czy rozluźniająca praktyka jogi na pewno korzystnie wpłyną na organizm. Astrologia ostrzega, że "okres cienia" wywołuje trudne emocje i nie sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji. Chociaż pod wpływem znaku Strzelca będziemy doszukiwać się prawdy w swoich czynach, lepiej nie dawać dojść do głosu agresji. Globalne wydarzenia, z jakimi mierzymy się w tej chwili, tylko dolewają oliwy do ognia. Jednak prawda nie leży tam, gdzie jest nienawiść. Można ją odkryć tylko poprzez kierowanie się tolerancją i miłością. Kolejny aspekt rzutujący na samopoczucie to trwająca retrogradacja Wenus. Wywołane nią napięcia mają nam ujawnić, czego tak naprawdę chce nasze serce. Pora odciąć się od przeszłości, by zacząć realizować prawdziwe pragnienia swojej duszy. Spójrzmy wstecz na swoje życie. Wszystkie złe doświadczenia, które nas dotknęły, zaowocowały uwolnieniem oraz wyjściem ze strefy komfortu. Po to, żebyśmy stali się silniejsi i wkroczyli na ścieżkę nowych, pięknych doświadczeń. Temu właśnie służy zaćmienie Księżyca.

Retrogradacja Wenus - jak długo potrwa i co przynosi? >>