Adriana Lima, która od lat jest jedną z najbardziej popularnych modelek na świecie, ciężko pracuje na swoją figurę. Mimo urodzenia dwójki dzieci, jej sylwetka wciąż jest niemal idealna.

Co robi aby utrzymać formę? Oprócz zdrowego sposobu odżywiania się, ciężko trenuje! Podstawowymi elementami jej codziennych treningów jest: siłownia, skakanka oraz boks. Modelka uważa, że to właśnie boks i kick-boxing są jednymi z najskuteczniejszych i najbardziej wyczerpujących treningów z którymi musiała się zmierzyć.

Tego samego zdania jest osobisty trener Mirandy Kerr i Lily Aldridge - Justin Gelband z Nowego Jorku. W niejednym wywiadzie mówił o tym, że wygląd ciała Aniołków okupiony jest ciężką pracą. Modelki ćwiczą 4-5 razy w tygodniu po 75 minut. Jego zdaniem kluczową kwestią jest to, aby skupiając się na utrzymaniu dobrej kondycji ciała, nie popadać w rutynę. Uważa także, że treningi bokserskie są bardzo skuteczne i zawsze włącza je do całościowych planów treningowych modelek.

Adriana Lima głośno mówi o tym, że geny nie wystarczą, by utrzymać świetną figurę i ogromne znaczenie mają w tym przypadku właśnie ćwiczenia fizyczne. Przed pokazami sytuacja jest jeszcze bardziej napięta. Wówczas Adriana musi przestawić się na dwa treningi dziennie, przejść na dietę białkową, pić koktajle z jajek i duże ilości wody. Do tego wszystkiego przez dwa tygodnie nieustannie biega.

Pewnym ułatwieniem jest dla modelek obecność trenera osobistego, natomiast trudem jaki muszą włożyć w walce o piękne ciało, już z nikim się nie dzielą.

Rihanna i jej sposób na odchudzanie>>