Trendy jesień-zima 2013 - co już jest w Twojej szafie?

W tym sezonie na wybiegach zobaczyliśmy wiele powrotów. Najważniejszy to krata. W każdej szafie znajdzie się kraciasta koszula, ale prawdziwym hitem będzie gruba wełna pokryta luźnym wzorem. Wracają również zwierzęce nadruki, w postaci popularnej od dawna panterki, ale także zebry, a nawet żyrafy. Pamiętaj o golfach - uchodzą za nietwarzowe, ale są bardzo praktyczne i doskonale wpisują się w trendy sezonu jesień-zima 2013.

Jeśli lubisz skórę, mamy dla Ciebie dobre wieści. Nadal bardzo modny jest rockowy i punkowy styl, choć powoli wypiera go nowy sposób na noszenie skórzanych ubrań. Mile widziany kolor i fasony godne prawdziwej damy, a nie zbuntowanej nastolatki.

Trendy jesień-zima 2013: na co polować w sklepach?

Trendy jesień-zima często traktujemy jako podstawę do wyboru nowego płaszcza. Szukaj okryć wierzchnich o zaokrąglonej linii ramion albo uszytych z kraciastej wełny. Jeśli chcesz się wyróżniać na ulicy, postaw na ryzykowne fasony XXL. Obszerne płaszcze o wydatnych ramionach wyglądają jak zdjęte ze starszego brata, ale podbiły wybiegi po obu stronach Oceanu.

Nowy sezon będzie łaskawy dla wielbicielek stylu retro. Fotosy Brigitte Bardot, archiwalne zdjęcia domu mody Christian Dior i filmy noir - wszystkie mogą posłużyć jako inspiracja do stylu określanego w mediach jako nowy New Look albo styl aktorek Hitchcocka. Tkaniny mogą być zgrzebne (jak w powojennych latach), liczą się ultrakobiece fasony. Krótkie żakiety z podkreśloną talią i rozszerzane spódnice to recepta na look w stylu dawnego Hollywood.

Trendy jesień-zima 2013 - odrobina szaleństwa

Jeśli Twój styl opiera się na mocnych akcentach, pomyśl o spódniczce ze strusich piór albo nietypowym futrze. Ze względów etycznych wybierz sztuczne, ale szukaj tych, które nie imitują oryginału, a krzyczą intensywnymi kolorami, nierównym strzyżeniem albo nieregularnymi wzorami.

Więcej trendów na jesień 2013 znajdziesz w GALERII >>>