Są pamiątką przywiezioną z wyjątkowych wakacji lub tymczasowym rysunkiem na ciele, który towarzyszy nam w trakcie wojaży. #TravelTattoos (popularne na Instagramie), czyli tatuaże symbolizujące niekończące się lato i wycieczki dookoła świata, to gorący trend! Te małe dzieła sztuki potrafią na zawsze uchwycić ważny moment, czy podkreślić pasję do podróżowania. Do wzorów, które najchętniej wybieramy należą palmy, kotwice, kontury map zamknięte w minimalistycznej busoli, góry oraz symboliczne morskie fale. Te ozdobne malunki mogą być sekretem noszącego je właściciela i znajdować się na żebrach, uchu, czy stopie, lub stanowić prawdziwą ozdobę dla ciała, kierując wzrok innych na kark, obojczyk, nadgarstek albo palec wskazujący!

#TravelTattoo: tatuaże na wakacje - ZDJĘCIA >>

Tatuaże na wakacje: współrzędne geograficzne

Najsłynniejszą posiadaczką tego typu tatuażu jest bez wątpienia Angelina Jolie. Hollywoodzka aktorka wytatuowała na ramieniu współrzędne geograficzne miejsc narodzin jej dzieci i byłego już męża Brada Pitta. Na taki sam wzór zdecydowała się, znana z zamiłowania do wojaży, Martyna Wojciechowska. Na pierwszy rzut oka ciąg cyfr i liter nie zdradzi, jaki cel podróży na stałe zapisał się w Twoim sercu (chyba że znajomi od razu sięgną po mapy Google). Jednak dla Ciebie już na zawsze będzie stanowić jasny sygnał, że to właśnie na tej szerokości i długości geograficznej spotkałaś pierwszą miłość, zachwyciłaś się zapierającym dech w piersiach krajobrazem, ukończyłaś maraton lub zwyczajnie spędziłaś udane wakacje nad brzegiem basenu.

Tatuaże na wakacje: ważne symbole i turystyczne atrakcje

Prawie każde turystyczne miasto czy region posiadają swój znak charakterystyczny. Może być to symbol rozpoznawalny na całym świecie i natychmiast rzucający się w oczy jak wieża Eiffla w Paryżu albo kwitnące wiśnie w Tokio. Niekiedy jest to coś zdecydowanie mniej oczywistego, chociażby kwiatowy wzór zdobiący barcelońskie chodniki. Jeśli Twojemu sercu bliskie jest Maroko, rozważ wytatuowanie ręki Fatimy w kolorach niebieskiego miasta Szafszawan. A może Twoim ulubionym kierunkiem są kraje nordyckie? W takim wypadku dobrym pomysłem będzie zorza polarna stworzona techniką akwareli. Z kolei miłośnicy kultury meksykańskiej zakochają się w tatuażu z barwnym alebrije.

Tatuaże na wakacje: lokalna gastronomia

Bywa, że z podróży najlepiej zapamiętujemy nie zabytki, muzea czy przepiękną przyrodę, a… jedzenie. Tatuaże na wakacje związane z lokalnymi przysmakami to propozycja nie tylko dla zadeklarowanych smakoszy. Na Instagramie znajdziemy przykłady tatuaży obrazujących desery, dania główne i przystawki. Amatorom włoskiego dolce far niente polecamy tatuaże z motywem cytrusów. Uginające się pod ciężarem cytryn gałązki w mgnieniu oka przeniosą Was na wybrzeże amalfitańskie. Fani kuchni azjatyckiej mogą wybrać klasyczne sushi albo zaskakujący formą i kolorami street food z Bangkoku. A może macie ochotę na portugalskie pastéis de nata? Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Tatuaże na wakacje: środki lokomocji

To, wbrew pozorom, jedne z najbardziej popularnych wzorów na wakacyjne tatuaże. Nie tylko wśród fanów motoryzacji czy lotnictwa. Większość podróżników sięga po wzór samolotu lub żeglarskie motywy. Jednak równie dobrze sprawdzić może się pociąg, szczególnie w przypadku miłośników podróży po Szwajcarii. Inne dobre propozycje to na przykład paralotnia, rower albo… Vespa – symbol beztroskich włoskich wakacji. Ci, którzy nie mają ochoty zachowywać na skórze całej sylwetki preferowanego środka lokomocji, mogą wytatuować żeglarską busolę lub kotwicę.

Tatuaże na wakacje: krajobrazy

To małe dzieła sztuki, które doskonale oddają piękno otaczającego nas świata. Niektórzy decydują się na wzory minimalistyczne. Kilkoma kreskami tatuażysta może zarysować na skórze górskie szczyty lub sylwetki nowojorskich drapaczy chmur. Inni wolą rysunki bogate w szczegóły. Z pomocą kolorowego tuszu i ogromnego talentu powstają realistyczne obrazy, które mogłyby z powodzeniem konkurować z pocztówkami. Na Instagramie znajdziemy zarówno wakacyjne tatuaże przedstawiające popularne cele podróży, jak i odosobnione leśne polany.

Tatuaże na wakacje: znaczki pocztowe

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych da się zauważyć jeszcze jeden tatuażowy mikrotrend. Fani podróży coraz częściej wybierają ozdoby przypominające… znaczki pocztowe. Kiedyś naklejaliśmy ja na listy i zakupione na malutkich straganach pocztówki, dziś malujemy na skórze. Studia tatuażu prześcigają się pomysłowością i na życzenie klientów projektują coraz to ciekawsze tatuaże z urokliwym motywem.