Torebki z łańcuchem: trendy 2020

Najpierw łańcuchy w kolorze złota nosiłyśmy na szyi, na nadgarstkach i przy okularach przeciwsłonecznych (na wzór Marie von Behrens, Josefine H.J. I Hailey Baldwin robimy to zresztą nadal). Teraz modne mosiężne i metalowe sploty przybrały wszystkie kolory tęczy i przeniosły się także na inne dodatki i akcesoria. W szczególności polubiły się z torebkami. Podczas pokazów kolekcji na wiosnę i lato 2020 projektanci pokazali przede wszystkim takie, którym natychmiast ulegną wszystkie romantyczki rozkochane w modzie minionych dekad. 

Marques'Almeid/Oscar de la Renta / Imaxtree

Na wybiegach wypatrzyłyśmy głównie prostokątne puzderka swoimi aplikacjami wpisujące się w ten nietypowy „więzienny” trend. Raz z masywnym łańcuchem stanowiącym jedynie ozdobę, innym razem pełniącym funkcję praktycznego uchwytu. Największą uwagę zwracały torebki trzymane przez modelki domu modu Marques'Almeida. Niewielkie, skórzane, zatopione w eleganckim odcieniu nieśmiertelnej czerni, którą tak uwielbiają wszystkie insta minimalistki. Barwnie i wzorzyście było z kolei między innymi w pokazach marek Ports 1961, czy Oscar de la Renta. Tam wyraziste (ze względu na kolor i rozmiar) łańcuchy uzupełniały się z maksymalistycznymi printami, trójwymiarowymi ornamentami i motywem patchworku. 

Czytaj też: Modne pastelowe torebki na wiosnę i lato 2020

W ślady projektantów szybko powędrowały sieciówki oraz lokalni producenci dodatków i akcesoriów. Torebki - ze skóry, płótna, a nawet plecione z juty - z masywnym łańcuchem znajdziecie teraz między innymi w aktualnych ofertach Mako, Reserved, Mango i CCC. Koniecznie zajrzyjcie też na instagramowy profil sklepu @_modus. To jedno z najbardziej estetycznych kont internetowych, gdzie oprócz stylizacyjnych inspiracji, możecie również kupić wybrane elementy zestawów prezentowanych na zdjęciach. Alternatywa? Scrollujcie dalej, bo poniżej lista modnych torebek z łańcuchem, które same chętnie dodałyśmy do naszej listy zakupów: