Piszemy o tym głównie z jednego powodu i jest nim warte uwagi zjawisko wielkiego powodzenia współpracy sieci dyskontowych i marek odzieżowych na polskim rynku. Wydaje się, że Lidl nie powtarzałby akcji z Wittchenem, gdyby obie strony nie zarobiły na tym budżetowo i wizerunkowo. Lub nie miały tego w długofalowym kontrakcie... Bo trzeba przypomnieć, że przychody Witttchena ze współpracy z Lidlem są szacowane na 9,5 miliona złotych w pierwszych sześciu miesiącach roku. Tempo ich wzrostu jest jednak niższe niż ogólny przychód spółki, co pozwala wnioskować, że Lidl ostatnio nie był kluczowy dla rozwoju Wittchena.

A jednak przed nami już 10. edycja takiej współpracy. Co roku klienci niemieckiej sieci w ofercie dyskontu mogą znaleźć torebki, rękawiczki czy paski polskiej marki. Tym razem z okazji swoistego jubileuszu już 14 października do asortymentu Lidla trafi aż 79 modeli torebek z naturalnej skóry, w tym nowość - modele ze skóry Lizard, stylizowanej na skórę jaszczurki. Każda będzie kosztowała 279 zł.

„Pierwsza kolekcja galanterii marki Wittchen pojawiła się w naszych sklepach w 2012 roku. Od tamtego czasu regularnie prezentujemy naszym klientom najnowsze wzory i trendy galanteryjne. Cieszymy się, że możemy zaoferować produkty wysokiej jakości w tak wyjątkowych cenach. Mamy nadzieję, że tegoroczna, jesienna kolekcja przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym konsumentkom” – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

„To już 10 raz jak prezentujemy klientom sieci Lidl nasze produkty. Cieszymy się, że dzięki tej współpracy możemy dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców, którzy cenią sobie wysoką jakość naszych wyrobów. W tym roku oprócz torebek ze skóry klasycznej czy włoskiej Saffiano, pojawią się też torebki ze skóry Lizard, które są niezwykle eleganckie i nietuzinkowe. Mamy nadzieję, że spodobają się klientom, a przyszłe projekty z siecią Lidl również okażą się sukcesem” - zaznacza Monika Wittchen, Wizeprezes Zarządu Wittchen S.A.

Torebki Wittchen w Lidlu - kolekcję znajdziecie w galerii >>