Duże torby na wiosnę 2020 – inspiracje z wybiegów

Trendy obecnego i nadchodzącego dopiero sezonu z jednej strony harmonijnie ze sobą współgrają, z drugiej przepełnione są estetycznymi skrajnościami. Wyraźne kontrasty dotyczą przede wszystkim działu dodatków i akcesoriów. Zimą miano must have’u przypadło w udziale między innymi micro torebeczkom przypominającym te zaprojektowane przez Simona Jacquemusa, podczas gdy najbardziej pożądanym torebkom na wiosnę 2020 znacznie bliżej niż do niewielkich portmonetek jest do podróżnych walizek. Po dowody zajrzałyśmy na kilka głośnych pokazów, które odbyły się podczas europejskich i światowych tygodni mody:

Sies Marjan/Marni/Bottega Veneta / Imaxtree

Daniel Lee, Virgil Abloh, Sander Lak, czy Paul Andrew projektujący pod szyldem włoskiego domu Salvatore Ferragamo. To tylko kilka z liczących się w branży  nazwisk, które na sezon wiosna-lato 2020 proponują nam zainwestować w torby, nie torebki. Te, które lansują w swoich kolekcjach uszyte są z miękkiej, kolorowej skóry raz wyglądającej jak gładka tafla jeziora, innym razem uplecionej w regularną szachownicę, albo uformowanej tak, aby udawała krokodylą fakturę. Swoją obecność w kolekcjach projektantów zaznaczyły również plecione ze skóry, rafii albo bawełnianych sznurków torby duże torby plażowe (spokojnie, doskonale odnajdą się także jako element miejskiego krajobrazu). Po wybiegach chodziły z nimi modelki zatrudnione przez Phillipa Lima i Stellę McCartney. 

Czytaj też: Co będzie modne wiosną 2020? 

Torby w rozmiarze XXL, które znajdziecie w aktualnej ofercie znanych marek 

Gdzie kupić najładniejsze duże torby na wiosnę 2020? Zanim zaczniecie przeglądać oferty popularnych sieciówek, weźcie pod uwagę zakup jednego z oversize'owych klasyków z polską metką. Nasza propozycja to określany najbardziej rozpoznawalnym markowym dodatkiem w historii współczesnej polskiej mody po 89 roku model Shanghai, z którym same nie rozstajemy się bez względu na aktualnie obowiązujące trendy. Wśród projektów Ani Kuczyńskiej warto zwrócić też uwagę na skórzane projekty z nowej kolekcji. Znajdziecie je między innymi na oficjalnej stronie projektantki oraz na internetowej platformie sprzedaży showroom.pl. Co jeszcze? Modne i praktyczne torebki w rozmiarze XXL wypatrzyłyśmy też w Reserved, & Other Stories i Mohito. Oto kilka z nich: