Top Model 3 - finał przygody w Zamku Czocha

Po pokazie kolekcji Zuo Corp., z Zamku na Dolnym Śląsku odesłano trzy dziewczyny. To jednak był dopiero początek ostrej selekcji. Jury wnikliwie przeanalizowało zdjęcia z wybiegu i wykluczyło dziewczyny, które źle ustawiały się do zdjęcia albo nie potrafiły panować nad mimiką. Po dramatycznych scenach poszukiwania swoich portretów na dziedzińcu Zamku Czocha, w Top Model 3 zostało 28 kandydatek. Te zostały dopuszczone do pierwszego zadania foto - sesji z fotografem Kajusem W. Pyrzem.

Pierwsze profesjonalne zdjęcia w Top Model 3

Kandydatki zostały podzielone na cztery grupy fotografowane w różnych pomieszczeniach. Każde zdjęcie miało mieć odrębny styl i zupełnie różny klimat. Najbardziej interesująco zapowiadały się ujęcia w stylu szpitala psychiatrycznego z ortopedycznymi gorsetami Katarzyny Konieczki i projektami Moniki Błażusiak oraz sesja na drabinach z sukniami Klimas, Pavluchenko, Cossack. Ta ostatnia bardzo przypominała nam jednak modelki pozujące na huśtawkach ze zdjęcia Stevena Meisela (okładka Vogue Italia lipiec 2012). Najgorzej wypadły zdjęcia z babeczkami, na których modelki zostały zawinięte w kolorowe draperie i miały nietwarzowe burze loków.

Ostateczna selekcja do Top Model 3

Już w czasie sesji Jury pozbyło się kilku "niewygodnych" kandydatek. Na finalnym zdjęciu nie znalazła się np. Evita Barylińska, kontrowersyjna gotycka piękność. Dalsza selekcja okazała się trudniejsza, niż się spodziewano. Widowiskowo usunięto z programu Zuzannę Dybę, która nie wytrzymała psychicznie narastającego konfliktu z Marcelą Leszczak. Joannie Krupie nie spodobało się niekoleżeńskie podejście do rywalizacji. Przewodnicząca Jury Top Model 3 wywalczyła jednak dodatkowe miejsce w domu modelek. Jurorzy tak hojnie rozdawali wejściówki do finału, że przy omawianiu ostatniej sesji stanęli przed trudnym wyborem między Martą Zimlińską a Klaudią Strzyżewską. Ostatecznie obie kandydatki weszły do "domu modelek" Top Model 3.

Odcinek 4 Top Model 3 w naszej GALERII - zobacz program od kulis

Czytaj dalej:

Finalistki Top Model 3 po metamorfozach >>>

Finalistki Top Model 3 w pokazie Bohoboco >>>