Nowa kolekcja TommyXLewis to już piąta odsłona współpracy amerykańskiego projektanta z sześciokrotnym mistrzem Formuły 1 i globalnym ambasadorem jego marki: Lewisem Hamiltonem. Piąta i już dziś możemy zgadywać, że nie ostatnia. Obaj panowie od początku partnerstwa TommyXLewis przedstawiają kolekcje, które realizują wizję mody Tommy’ego Hilfigera: mody, która niczego nie marnuje i jest otwarta na wszystkich, bez wyjątku. Dokładnie tak sama jak marka, którą stworzył amerykański designer. 

Modę spod szyldu zero waste duetowi Hilfiger i Hamiton udało się tym razem uzyskać dzięki projektom wykonanym z dżinsu pochodzącego w 100% z surowców z recyklingu, organicznej bawełny i materiałom z przetworzonych odpadów pokonsumpcyjnych. Przyjazne środowisku materiały tworzą niemal 80% całej kolekcji. To jednak nie wszystko. Piąta już wspólna kolekcja Tommy’ego i Lewisa to także pochwała wolności i to na wielu płaszczyznach. W linii znalały się bowiem neutralne płciowo ubrania unisex, zaprojektowane według bliskiej projektantom filozofii „stylu dla wszystkich” – wiary w modę, która zaciera granice między płcią, wiekiem, pochodzeniem, ale kształtem sylwetki, orientacją seksualną czy upodobaniami. 

Obaj panowie, jak co sezon, nie mogą się wzajemnie nachwalić: 

- Nasza piąta współpraca rzuciła wyzwanie wszystkiemu, co dla nas najważniejsze. Na jesień 2020 chcieliśmy z Lewisem stworzyć najwierniejszą reprezentację bliskich nam wartości. Odkryliśmy nowe sposoby, by projektować z myślą o stylu dostępnym dla wszystkich, ale bliskim klasycznie amerykańskiemu DNA marki Tommy Hilfiger. W efekcie powstała świeża i wyrazista kolekcja, którą bardzo chcemy podzielić się z fanami na całym świecie. – podsumowuje kolejny wspólny projekt Tommy Hilfiger.

W podobnym duchu o nowym wspólnym dziele wyspowiada się też Lewis Hamilton:

- Na trasie TommyXLewis nieustannie rozwijam się jako projektant. Od pięciu sezonów uwielbiam współpracować z Tommym, przesuwać granice mody, podejmować twórcze ryzyko i tworzyć projekty dokładnie w moim stylu. Najnowsza kolekcja jesień 2020 odzwierciedla wszystko, co dla nas ważne: od całkowicie wolnej ekspresji siebie, przez inkluzywność, po troskę o środowisko. Jednocześnie jest kolejnym krokiem w budowaniu rozpoznawalnego charakteru TommyXLewis. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego, co udało nam się stworzyć.

Jednym z głównych motywów kolekcji jest hasło „Creat Unity”, który przewija się w wielu wersjach i projektach. Nie jest ono jednak jedynym tematem kolekcji, który zwrócił naszą uwagę. Okrycia wierzchnie mile zaskakują puszystymi materiałami, takimi jak sztuczny zamsz czy puch pochodzący z recyklingu. Oryginalny czarno-biały wzór nadaje charakteru stonowanym modelom, a ciekawe akcenty ostrego fioletu i żółci przykuwają wzrok i skupiają energię noszącego. Trekkingowe buty, inspirowane obuwiem roboczym, odważnie kontrastują z luźnymi, miłymi w dotyku dresowymi spodniami i bluzami. Dzięki neutralnemu płciowo projektowaniu i metodom produkcji przyjaznej środowisku, kolekcja TommyXLewis jesień 2020 wznosi modę zrównoważoną społecznie i środowiskowo na zupełnie nowy poziom. Wejdziecie na niego razem z Tommy’m i Lewisem?

Zdjęcia z kolekcji TommyXLewis jesień 2020 znajdziecie w naszej GALERII>>>