Podobno sam reżyser, Andrew Dominik ("Mindhunter", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć", "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda") wybrał de Armas do udziału w tym projekcie. O tej wschodzącej gwieździe znów jest głośno. W ubiegłym roku zagrała jedną z głównych ról z Danielem Craigiem w "Na noże", za co otrzymała swoją pierwszą nominację do Złotych Globów. Za kilka miesięcy Anę zobaczymy u boku tego samego aktora w kolejnej produkcji o Bondzie - "Nie czas umierać". Już wiemy, że Ana de Armas pojawi się w kolejnym ciekawym projekcie. 

Ana de Armas jako Marilyn Monroe. Aktorka pojawi się w filmie "Blonde"

Aktorka zagra w filmie opartym na powieści autorstwa Joyce Carol Oates z 2000 roku. Nie nastawiajcie się na kolejną biografię o legendzie kina, to fikcyjna historia a dokładnie "portret Marilyn Monroe, intymny i bezlitosny jak żaden inny: portret dziecka, dziewczyny, kobiety, gwiazdy, nad którą zawisło fatum". Książka otrzymała nominację do nagrody Pulitzera w kategorii "fikcja literacka" oraz do National Book Award ("Literatura piękna"). Pierwsze kroki ku adaptacji filmowej zostały podjęte w 2014 roku, a w główną rolę miała wcielić się Jessica Chastain. Jednak nie doszło do realizacji tej produkcji. O swojej nowej roli Ana de Armas opowiedziała w wywiadzie okładkowym dla magazynu Vanity Fair. "Miałam tylko jedno przesłuchanie do roli Marilyn i Andrew powiedział: 'Rola jest twoja', ale musiałam przekonać też innych. Chodzi o producentów, ludzi z pieniędzmi. Zawsze był ktoś, kogo musiałam przekonać, ale wiedziałam, że jestem w stanie to zrobić. Zagranie Marilyn przeze mnie to przełom... Kubanka jako Marilyn Monroe - bardzo tego chciałam" - przyznała 31-latka.

Premiera "Blonde" z Aną de Armas odbędzie się na jednym z festiwali filmowych, a potem film ma trafić do zasobów Netflix. Możliwe, że platforma podejmie decyzję o pokazaniu tytułu w wybranych kinach, jak to miało miejsce przy "Romie", "Historii małżeńskiej", czy "Irlandczyku".

Kim jest Ana de Armas?

Urodzoną w Santa Cruz del Norte, Anę De Armas możecie znać z kilku znanych hollywoodzkich filmów. Sławę przyniósł jej hiszpański serial dla nastolatków zatytułowany "Internat" (2007–2010), a od 2015 roku pojawia się w wysokobudżetowych amerykańskich produkcjach. 31-letnia Kubanka zagrała m.in. w "Blade Runner 2049", "Kto tam?", "Rekiny wojny", czy "3 sekundy" i "Zawrotna prędkość". Sławę i uznanie krytyków przyniósł jej wspomniany już film "Na noże". A fani Bonda niecierpliwie czekają na jej udział w "No time to die". Jeszcze w tym roku Ana de Armas będzie promować kolejne produkcje ze swoim udziałem. Chodzi o "Sergio", "Deep water" z Benem Affleckiem i Jacobem Elordim oraz "The Night Clerk", 

Na instagramie obserwuje ją ponad 2,1 mln osób.

Ana de Armas

Marilyn Monroe, 1947 rok.

Ana de Armas, 2014 rok.