Grudzień jest czasem podsumowań. Na ekranach naszych smartfonów piętrzą się powiadomienia, informujące o liczbie przemierzonych kilometrów i muzycznych odkryciach z ostatnich 12 miesięcy. Jednak jedno z najciekawszych zestawień danych oferuje Google. W usłudze Trends podglądać możemy listę haseł, które internauci najczęściej wpisywali w wyszukiwarce w danym roku. Popularność fraz można weryfikować w podziale na kraje i kategorie tematyczne. Nie zabrakło tam miejsca na wątki związane z modą i show-biznesem. Magazyn Women's Wear Daily skupił się na cieszących się największym zainteresowaniem stylizacjach z czerwonego dywanu. Na czyich kreacjach zawieszaliśmy oko w 2022 roku?

To najczęściej wyszukiwane stylizacje z czerwonego dywanu w 2022 roku. Julia Fox, Kim Kardashian i Amber Heard na szczycie listy Google

Niektóre stroje trafiły do czołówki rankingu ze względu na otaczające je kontrowersje. Użytkownicy sieci chętnie wstukiwali na klawiaturze nazwiska Willa Smitha i Chrisa Rocka, czyli centralnych postaci tzw. slapgate. Z zupełnie innych powodów wysokie miejsce zajął łamiący stereotypy Timothée Chalamet w czerwonym kombinezonie bez pleców i dawno niewdziana Jennifer Lawrence. Viralem stała się również Anne Hathaway i jej look z nowojorskiego tygodnia mody łudząco przypominający kostium z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. W męskich rozgrywkach triumfowali także Wesley Snipes w burgundowych szortach na oscarowej gali i Andrew Garfield w jedwabnym garniturze z metką Gucci. Kto jeszcze (i dzięki jakim modowym wyborom) załapał się na listę? Już zdradzamy szczegóły!

Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe

Nie musimy wpisywać w Google słów „najczęściej wyszukiwane stylizacje z czerwonego dywanu”, aby domyślać się, że w wynikach pojawi się Kim Kardashian. Przedsiębiorcza celebrytka była na ustach wszystkich, kiedy na Met Gali zjawiła się w legendarnej naked dress z szafy Marilyn Monroe. W 1962 roku ikona kina zaśpiewała w niej owiane sławą „Happy Birthday, Mr. President”, a 60 lat później sukienka znalazła się w rękach gwiazdy reality-show. Decyzja o wypożyczeniu vintage kreacji wywołała liczne kontrowersje. Jedni obawiali się o stan cennego muzealnego eksponatu, który nie był uszyty z myślą o kształtach Kardashianki, inni oburzyli się na wieść o przyspieszonej restrykcyjnej diecie. Ostatecznie gwiazda osiągnęła swój cel – projekt Jeana Louisa ozdobiony 6 tysiącami kryształów po latach znów zabłysnął na okładach gazet.

Julia Fox na oscarowym afterparty

Rozstanie Kim Kardashian i Kanye Westa przyniosło niespodziewany skutek w postaci przełomu w karierze Julii Fox. Co prawda modelka już w 2019 roku zaliczyła ekranowy debiut w dobrze przyjętej przez krytyków produkcji Netfliksa „Nieoszlifowane diamenty”, ale dopiero wyjścia u boku nieobliczalnego rapera zapewniły jej upragnioną rozpoznawalność (choć ona sama twierdzi, że na randki umawiała się dla dobra Kim). Jak dotąd największe zamieszanie wywołała podczas oscarowego afterparty. Na niebieskim dywanie Julia Fox pokazała się w skórzanej sukience wyraźnie inspirowanej BDSM. Oryginalny projekt marki Han Kjøbenhavn wyróżniał się... kościstą dłonią zaciśniętą na szyi gwiazdy. Z kolei rolę równie ekscentrycznego dodatku grała torebka wyszywana włosami.

Amber Heard i dowody w „procesie dekady”

To był maj, a pół Internetu z zapartym tchem śledziło przebieg „procesu dekady”. Rozprawa, która stanowiła pożywkę dla memiarzy i powód do zmartwień dla organizacji działających na rzecz ofiar przemocy, doprowadziła do tego, że Amber Heard i Johnny Depp uplasowali się na początku listy Google. Choć gwiazdor powrócił już na salony, a ostatnio wziął nawet udział w pokazie Rihanny, zdyskredytowana aktorka usunęła się w cień. Dlaczego więc szukaliśmy jej zdjęć z czerwonego dywanu? Odpowiedzi należy oczywiście szukać na sali sądowej. W trakcie zeznań Amber stwierdziła, że były mąż nieustannie krytykował jej styl. Szczególnie niechętny był sukience z głębokim dekoltem, którą aktorka miała na sobie w 2012 roku na imprezie NGO The Art of Elysium. Wysoki wynik w rankingu jest więc wynikiem zapoznawania się szerokiej widowni z „dowodami” w głośnej sprawie o znieważenie. 

Johnny Depp, Iryna Shayk, Cara Delevingne w pokazie marki Savage x Fenty, Rihanny >>

Zendaya z historycznym osiągnięciem na gali Emmy

Zendaya odebrała w tym roku statuetkę Emmy za występ w „Euforii” i tym samym stała się najmłodszą posiadaczką dwóch cennych nagród w historii. Jest również pierwszą czarną kobietą, która dwukrotnie sięgnęła po to wyróżnienie. Nic dziwnego, że tamtego wieczoru przyciągnęła wszystkie spojrzenia. Z pewnością po części była to zasługa zjawiskowej sukni inspirowanej Grace Kelly i starym Hollywood. „Zendaya i ja czerpaliśmy z kolekcji Valentino z 1987 roku i czerwonej sukienki, którą miała wtedy na sobie Linda Evangelista” – mówił stylista Law Roach w rozmowie z Vogue, dodając, że razem z gwiazdą zmienili kolor kreacji na czarny i uczynili ją „znacznie większą”. Gorsetowa góra i rozłożysty dół w połączeniu z pełnymi objętości włosami i delikatną biżuterią Bulgari dały bezsprzecznie powalający efekt.

Zendaya z historycznym osiągnięciem. Gwiazda „Euforii” zdobyła drugą nagrodę Emmy w wieku zaledwie 26 lat >>

Billie Eilish debiutuje na ściance z chłopakiem

Pierwsze wspólne wyjście Billie Eilish i Jessego Rutherforda wywołało niemałą sensację. Artystka i 11 lat starszy muzyk The Neighbourhood wybrali się razem na galę LACMA. Na ściance postanowili potwierdzić swoje zamiłowanie do wprawiających w zdumienie stylizacji. Fotografom zapozowali w strojach przypominających... piżamy. Billie włożyła bieliźnianą sukienkę z koronkowym wykończeniem i opaskę na oczy do spania. Jej partner miał na sobie dwuczęściowy satynowy komplet. Co więcej, aby nikt z zebranych nie miał wątpliwości, że para wyszła na event prosto z pościeli, zakochani nakryli się obszernym kocem z logo Gucci.