Tim Walker zasłynął w świecie mody dzięki niesamowitej wyobraźni, surrealistycznemu zacięciu i upodobaniu do portretowania ubrań haute couture. Niestety, czas mistrza jest drogi i reglamentowany. Ostatnio Brytyjczyk przyjmuje tylko nieliczne zlecenia - stałe kontrakty reklamowe i propozycje ze swoich ulubionych magazynów (LOVE i W). Jego zdjęć nie mogło zabraknąć w jubileuszowym, dziesiątym numerze LOVE, markującym pięciolecie istnienia tytułu.

Choć Katie Grand nazwała 10. numer "The Sweetie Issue" a bohaterką uczyniła Minnie Mouse, estetyka zdjęć Walkera jest niezmienna. Fascynują go barokowe formy sukien haute couture. Dla LOVE fotografuje projekty Dolce & Gabbana Alta Moda, ekskluzywne nie tylko ze względu na cenę, ale i ograniczony dostęp. Tylko garstka przedstawicieli mediów jest zapraszana na pokazy Alta Moda, a fotografowie międzynarodowych agencji czekają pod drzwiami.

Wyjątkowe suknie z atelier Dolce & Gabbana prezentują dwie modelki - muza Walkera, Karen Elson i najpopularniejsza top modelka 2013 - Edie Campbell. Choć wielokrotnie pozowała dla Vogue Italia i UK, nie miała jeszcze przyjemności pracować z mistrzem baśniowej fotografii. Trzem ważnym osobowościom brytyjskiego świata mody towarzyszył lew cyrkowy o imieniu Atlas. Niestety, większość zdjęć z udziałem całkiem spokojnego zwierzęcia nie trafiła na łamy magazynu. Tim Walker udostępnił je za to na swojej stronie internetowej.

Wszystkiej zdjęcia z sesji Atlas: The Lion" Tima Walker z LOVE nr 10 znajdziecie w GALERII >>