O pomyśle zekranizowania jednej z najwyżej ocenianych gier na PlayStation 3 i 4 (na drugiej z wymienionych ukazała się w formie remastera) dowiedzieliśmy się kilkanaście miesięcy temu. Pierwsze informacje pozwalały być dobrej myśli – zarówno fakt, że za całym przedsięwzięciem stoi stacja HBO, jak i osoba odpowiedzialnego za projekt Craiga Mazina. Mazin był showrunnerem „Czarnobyla” – miniserialu uznawanego za jeden z najlepszych w ostatnich latach.

Kto zagra Joela i Ellie w serialu „The Last Of Us”?

Ujawniona informacja na temat obsady również należy do kategorii tych dobrych. Stacja HBO zdecydowała się zaangażować do projektu ludzi, z którymi miała okazję współpracować już wcześniej, przy okazji „Gry o tron”. I tak w Joela wcieli się Pedro Pascal, a w Ellie – Bella Ramsey.

Pascal to uznane nazwisko w świecie filmowym. W świadomości widzów zapisał się przede wszystkim jako książę Oberyn Martell we wspomnianej „Grze o tron” (scena jego pojedynku z potężnym rycerzem „Górą” to jeden z najjaśniejszych i najbardziej emocjonujących momentów całego, ośmiosezonowego serialu) oraz agent Javier Peña z netfliksowego „Narcos”. Aktor występuje też w głównej roli w „The Mandalorian” Disneya, ale nie wszyscy o tym wiedzą – grana przez niego postać przez niemal cały czas nosi na głowie hełm.

Bella Ramsey ma z powodu swojego młodego wieku nieporównywalnie mniejsze doświadczenie od Pascala, ale nie oznacza to, że jest aktorką całkowicie anonimową. Z pewnością pamiętają ją widzowie „Gry o tron”, w której wcieliła się w rolę twardej i nieprzejednanej Lyanny Mormont. Wystąpiła również w serialu „Mroczne materie”.

Serial „The Last Of Us” – co o nim wiemy?

Obok wspomnianych Mazina, Pascala i Ramsey w ekipie odpowiedzialnej za serial znalazło się kilka innych, ciekawych nazwisk. Muzykę do „The Last Of Us” napisze Gustavo Santaolalla – dwukrotny laureat Oscara za najlepszą muzykę oryginalną w „Tajemnicy Brokeback Mountain” w 2006 roku i „Babel” rok później. Z ekipą ściśle współpracuje Neil Druckmann – szef studia Naughty Dog, które stworzyło „The Last Of Us”. Data premiery serialu pozostaje nieznana.

O czym opowiada „The Last Of Us”?

Akcja gry „The Last Of Us” toczy się w świecie, w którym choroba wywołana przez pewien gatunek grzyba przemienia ludzi – w grze co prawda to słowo nie pada, ale najlepiej oddaje sytuację – w zombie. Jej głównym bohaterem jest Joel – człowiek, który w tym nieprzyjaznym świecie utrzymuje się z wykonywania różnych zleceń. Pewnego dnia los łączy go z Ellie – dziewczyną, która okazuje się być kluczowa dla zwalczenia pandemii.

Pierwsza część „The Last Of Us”, która ukazała się w 2013 roku jako tytuł na wyłączność dla PlayStation 3, jest zgodnie uznawana przez ogół graczy jako jedna z najlepszych gier w historii. W 2020 roku ukazała się jej kontynuacja, które zebrała o wiele bardziej mieszane opinie. Więcej na jej temat dowiecie się z naszej recenzji.