Odpowiedź jest szybka i prosta: jeszcze w tym roku! Na tę serię czekają zwłaszcza fani Diany Spencer, ponieważ jej postać w końcu pojawi się w serialu. W legendarną Lady Di wcieli się Emma CorrinW 4. sezonie "The Crown" na Netflix pojawi się również Gillian Anderson. Gwiazda serialów "Z Archiwum X", "Upadek" i  "Sex Udecation" wcieli się w charyzmatyczną Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990. 

"The Crown 4" na Netflix. Poznaj fabułę

"Podczas gdy lata 70. zbliżają się ku końcowi, królowa Elżbieta II próbuje zapewnić gwarancję sukcesji tronu, poprzez szukanie odpowiedniej żony dla trzydziestoletniego księcia Karola, wciąż pozostającego kawalerem. Napięciu ulegają relacje królowej z Margaret Thatcher, pierwszą kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, której kontrowersyjna polityka zaczyna wywierać wpływ na brytyjskie społeczeństwo. Sytuacja pogarsza się, gdy Thatcher prowadzi kraj wprost na Wojnę o Falklandy skutkującą niezadowoleniem w całej Wspólnocie Narodów. Pomimo tego, że bajkowy romans Karola z młodą Lady Dianą Spencer wprowadza naród Wielkiej Brytanii w stan zauroczenia i łagodzi społeczne konflikty, to za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham tworzą się nowe podziały" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie fabuł 4. sezonu "The Crown" na Netflix. 

"The Crown 4" na Netflix. Data premiery

Nowe odcinki "The Crown" trafią na platformę Netflix 15 listopada tego roku. Już odliczamy dni w kalendarzu. 

"The Crown 4" na Netflix. Zapowiedź wideo nowej serii

"The Crown" na Netflix: informacje o kolejnych sezonach

Początkowo uważano, że powstanie tylko pięć serii "The Crown", ale twórcy postanowili wydłużyć produkcję o jeszcze jeden sezon. Niestety ostatni nie będzie dotyczył wydarzeń współczesnych i nie poznamy aktorek, które wcielą się w postać Meghan Markle czy Kate Middleton. Ujawniono również, że w Dianę Spencer w poźniejszych latach zagra Elizabeth Debicki. W 5. oraz 6. sezonie w postać królowej Elżbiety wcieli się Imelda Staunton, zastępując Olivię Colman. Zmiana dotyczy również księżnej Małgorzaty, angaż otrzymała właśnie Lesley Manville, za to księcia Edynburga sportretuje Jonathan Pryce.