Chociaż 4 sezon „The Crown” nie doczekał się jeszcze swojej premiery, twórcy popularnej produkcji cały czas pracują nad kontynuacją historii rodziny królewskiej. Na ten moment wiadomo, że serial finalnie doczeka się aż 6 sezonów – w ostatnich dwóch, w rolę księżnej Walii, Diany, wcieli się Elizabeth Debicki, aktorka o polskich korzeniach. Co jeszcze wiadomo na jej temat?

„The Crown” na Netflix: Kto wcieli się w postać Diany?

Elizabeth Debicki to aktorka znana między innymi z filmów „Wielki Gatsby”, „Wdowy” czy „Everest”. Niedługo zobaczyć ją będzie można także na wielkim ekranie, przy okazji premiery filmu „Tenet” Christophera Nolana. W „The Crown” zastąpi Emmę Corrin, która wcielała się w postać Diany Spencer w 4. sezonie. Jak podaje oficjalny Twiiter serialu, Elizabeth Debicki mowi, że „Dusza Księżnej Diany, jej słowa oraz czyny żyją w sercach wielu. To dla mnie prawdziwy zaszczyt dołączyć do tego niesamowitego serialu, który bezpowrotnie wciągnął mnie od pierwszego odcinka.”

 

 

„The Crown” na Netflix: O czym będzie 5 i 6 sezon?

Dwa finałowe sezony najprawdopodobniej skupią się na wydarzeniach lat 90. oraz początku XXI wieku. Okres ten wspomina się jako niezwykle burzliwy dla brytyjskiej rodziny królewskiej: to między innymi 40. rocznica wstąpienia na tron królowej Elżbiety (podczas obchodów, monarchini opisała ówczesny rok jako „annus horribilis”), ale także seria rozpadów małżeństw wśród członków rodziny królewskiej oraz tragiczny wypadek samochodowy Diany Spencer w 1997 roku. Na domiar złego, okres ten obejmuje także rok 2002, w którym to odeszły Królowa Matka oraz siostra Elżbiety, księżna Małgorzata.

„The Crown” na Netflix: Kogo jeszcze ujrzymy na ekranie?

W 5. oraz 6. Sezonie w postać królowej Elżbiety wcieli się Imelda Staunton, zastępując tym samym na planie Olivię Colman. Zmiany czekają także serialową księżną Małgorzatę: w finale w rolę ekscentrycznej siostry monarchini wcieli się Lesley Manville. Podobny „los” spotkał także księcia Edynburga, Filipa, który sportretowany zostanie przez Jonathana Pryce’a.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Crown (@thecrownnetflix) on Oct 31, 2016 at 9:58am PDT