Fani "The Crown" już odliczają dni do premiery nowych odcinków, co więcej, wszystko wskazuje na to, że nie trzeba będzie długo czekać na 4. sezon serialu produkcji Netflix. Ekipa właśnie pracuje nad nowymi scenami w Hiszpanii, w których poznamy losy słynnej książęcej pary (zobaczymy m.in. ich podróż do Australii w 1983 roku). Tak, chodzi o księżnę Dianę i księcia Karola. W te słynne postacie wcielają się Emma Corrin oraz Josh O'Connor. Już możemy przekonać się jak wyglądają ucharakteryzowani na arystokratów. Oboje mają na sobie kostiumy inspirowane stylizacjami sprzed lat. 

To najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix. Poznajcie listę tytułów >>

Wiemy kiedy 2. sezon serialu "You"/"Ty" trafi na Netflix! Premiera już niedługo >>

The Crown 4 na Netflix: Emma Corrin wygląda jak księżna Diana

The Crown 4: Emma Corrin wygląda jak księżna Diana / Sprakey / SplashNews.com/East News

O tym, że to właśnie Emma Corrin wcieli się w księżnę Dianę wiemy od kwietnia tego roku. To właśnie wtedy oficjalnie ujawniono informację o obsadzeniu tej roli. Początkowo do roli Diany typowano m.in. Florence Pugh z "Małej doboszki" oraz Lucy Boynton z "Bohemian Rhapsody". Gdy do mediów trafiła ta informacja Corrin miała na koncie zaledwie jeden odcinek w serialu "Grantchester" oraz dopiero co ukończony film "Misbehaviour" z udziałem Keiry Knightley, Suki Waterhouse, a także Gugu Mbatha-Raw. Teraz wiemy, że jeszcze pod koniec tego miesiąca do brytyjskiej telewizji trafi serial "Pennyworth", czyli historia lokaja Batmana. Patrząc na pierwsze zdjęcia z planu nowego "The Crown" musimy przyznać, że ten wybór był świetny. Emma wygląda jak młoda Diana!

Więcej zdjęć z planu "The Crown 4" >>

"Emma ma genialny talent, który natychmiast nas wszystkich zauroczył. (...) Poza niewinnością i urodą młodej Diany, ma w sobie również złożoność, a to jej pomoże pokazać tę niezwykłą kobietę, która najpierw była anonimową nastolatką, a potem stała się najbardziej wpływową kobietą swojego pokolenia" - powiedział Peter Morgan, czyli twórca serialu "The Crown".

W 4. sezonie "The Crown" na Netflix pojawi się również Gillian Anderson. Gwiazda serialów "Z Archiwum X", "Upadek" i  "Sex Udecation" wcieli się w charyzmatyczną Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990. "Żelazna Dama" była pierwszą kobietą premier oraz politykiem z najdłuższym stażem na tym stanowisku we współczesnej historii tego kraju.

Księżna Diana podczas wizyty w Rzymie, 1985 rok. / Getty Images

"The Crown" na Netflix: nowe odcinki

W nowym "The Crown 3" na Netflix wystąpią: laureatka Oscara Olivia Colman (jako Królowa Elżbieta II), Tobias Menzies (jako Książę Filip), Helena Bonham Carter (jako Księżniczka Małgorzata), Ben Daniels (jako Tony Armstrong-Jones), Josh O'Connor (w roli Księcia Karola), Erin Doherty (Księżniczka Anna), Marion Bailey (Królowa Matka) i Jason Watkins (Premier Wielkiej Brytanii - Harold Wilson). Premiera zaplanowana jest na 17 listopada. Akcja serialu będzie rozgrywać się w latach 1964-1977.