Fani "The Crown" niecierpliwie czekają do premiery nowych odcinków, co więcej, wszystko wskazuje na to, że nie trzeba będzie długo czekać na 4. sezon serialu produkcji Netflix. Od kilku miesięcy ekipa pracuje nad nowymi scenami w Hiszpanii, czy w Wielkiej Brytanii, w których poznamy losy słynnej książęcej pary (zobaczymy m.in. ich podróż do Australii w 1983 roku). Tak, chodzi o księżnę Dianę i księcia Karola. W te słynne postacie wcielają się Emma Corrin oraz Josh O'Connor. Już możemy przekonać się jak wyglądają ucharakteryzowani na arystokratów. Oczywiście oboje mają na sobie kostiumy inspirowane stylizacjami sprzed lat. 

Najlepsze i najsłynniejsze stylizacje księżnej Diany. Większość z nich jest modna i dziś! >>

Wciągające seriale. Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i innych platformach streamingowych?

The Crown 4 na Netflix: Emma Corrin wygląda jak księżna Diana

The Crown 4: Emma Corrin wygląda jak księżna Diana / Sprakey / SplashNews.com/East News

O tym, że to właśnie Emma Corrin wcieli się w księżnę Dianę wiemy od kwietnia zeszłego roku. To właśnie wtedy oficjalnie ujawniono informację o obsadzeniu tej roli. Początkowo do roli Diany typowano m.in. Florence Pugh z "Małej doboszki" oraz Lucy Boynton z "Bohemian Rhapsody". Gdy do mediów trafiła ta informacja Corrin miała na koncie zaledwie jeden odcinek w serialu "Grantchester" oraz dopiero co ukończony film "Misbehaviour" z udziałem Keiry Knightley, Suki Waterhouse, a także Gugu Mbatha-Raw. Teraz wiemy, że pod koniec października do brytyjskiej telewizji trafił serial "Pennyworth", czyli historia lokaja Batmana. Patrząc na pierwsze zdjęcia z planu nowego "The Crown" musimy przyznać, że ten wybór był świetny. Emma wygląda jak młoda Diana!

Więcej zdjęć z planu "The Crown 4" >>

"Emma ma genialny talent, który natychmiast nas wszystkich zauroczył. (...) Poza niewinnością i urodą młodej Diany, ma w sobie również złożoność, a to jej pomoże pokazać tę niezwykłą kobietę, która najpierw była anonimową nastolatką, a potem stała się najbardziej wpływową kobietą swojego pokolenia" - powiedział Peter Morgan, czyli twórca serialu "The Crown".

Wiemy również, że 4. sezonie "The Crown" na Netflix pojawi się również Gillian Anderson. Gwiazda serialów "Z Archiwum X", "Upadek" i  "Sex Udecation" wcieli się w charyzmatyczną Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990. "Żelazna Dama" była pierwszą kobietą premier oraz politykiem z najdłuższym stażem na tym stanowisku we współczesnej historii tego kraju.

Stylizacje Diany w serialu "The Crown" oparte są na prawdziwych strojach księżnej Walii. Mamy na to dowody! Zobaczcie zdjęcia z lat 80. i kadry z produkcji Netflix >>

Księżna Diana podczas wizyty w Rzymie, 1985 rok. / Getty Images

"The Crown 4": nowe zdjęcia z planu z odtwórczynią roli księżnej Diany

Od końca stycznia ekipa "The Crown" znów jest na planie. Tym razem filmowcy nagrywają sceny z pogrzebu Louisa Mountbattena, ostatniego wicekróla Indii, który zmarł w 1979 roku. Diana miała wtedy zaledwie 18 lat, wtedy to odziedziczyła majątek po zmarłej w USA prababce ze strony matki, za który kupiła luksusowy apartament w Coleherne Court (okolice Earl’s Court). Przyszła księżna Walii pracowała wtedy jako przedszkolanka w Young England Kindergarten i znała już księcia Karola. KRólewski ślub odbył się 29 lipca 1981 roku.

Emma Corrin jako Diana Scepncer na planie "The Crown 4" / East News

Na zdjęciach z planu "The Crown 4" w gotyckiej katedrze Winchester, Emma Corrin czyli serialowa Diana, ma na sobie klasyczny beżowy trencz oraz sukienkę w drobny kwiatowy wzór. Od razu w oczy rzuca się słynna fryzura Diany, którą przyszła księżna Walii wtedy nosiła.

Diana Spencer w 1980 roku. / Getty Images

"The Crown" na Netflix: nowe odcinki

W "The Crown 3" na Netflix występują: laureatka Oscara Olivia Colman (jako Królowa Elżbieta II), Tobias Menzies (jako Książę Filip), Helena Bonham Carter (jako Księżniczka Małgorzata), Ben Daniels (jako Tony Armstrong-Jones), Josh O'Connor (w roli Księcia Karola), Erin Doherty (Księżniczka Anna), Marion Bailey (Królowa Matka) i Jason Watkins (Premier Wielkiej Brytanii - Harold Wilson). Premiera 3. sezonu serialu odbyła się 17 listopada 2019. Akcja "The Crown 3" rozgrywała się w latach 1964-1977.