Seriale typu "guilty pleasure" mają tysiące fanów i wiele z nich znajdziecie np. na Netflix. "Emily w Paryżu", "Ginny & Gorgia", "Dlaczego takie jesteście", czy "The Bold Type" to produkcje, które jak zaczniesz oglądać, to skończysz je na ostatnim odcinku (i na dodatek zarwiesz kilka nocy). Ostatni tytuł właśnie doczekał się kolejnego sezonu. Co wydarzy się w piątej i na dodatek ostatniej (!) serii?

"The Bold Type" powraca! Serial "Dziewczyny nad wyraz" okazał się ostatnim hitem na Netflix

Ten tytuł szczególnie spodoba się fankom takich produkcji, jak "Seks w wielkim mieście", "Diabeł ubiera się u Prady", czy wspomnianej "Emily w Paryżu". Fabuła jest zabawna, optymistyczna, nawiązuje do ważnych spraw społecznych, a scenarzyści zadbali o to, żeby było lekko i seksownie. Oczywiście całość jest mocno odrealniona, ale to nie przeszkadza w odbiorze. Nic a nic. A o czym opowiada "The Bold type"? To historia trzech przyjaciółek pracujących w Scarlet, poczytnym magazynie dla kobiet (inspirowanym amerykańskim Cosmopolitanem). Poznajemy kulisy ich pracy, a także problemy (również sercowe). A wszystko to okraszone klimatem Nowego Jorku, choć odcinki naprawdę nagrywano w kanadyjskim Montrealu. 

Na Netflix dostępne są 4. sezony "Dziewczyn nad wyraz", ale to nie koniec tej historii. Wyprodukowano kolejną serię, niestety już zastrzeżono, że będą to ostatnie odcinki "The Bold Type". Pod koniec ostatniego sezonu (uwaga, troszkę spoilerujemy!) każda z bohaterek musiała stawić czoła poważnym zmianom, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Małżeństwo Sutton i Richarda jest na krawędzi, Jane zastanawiała się czy związek ze współpracownikiem jest możliwy, a Kat została zwolniona za ujawnienie poparcia prezesa firmy dla terapii konwersji gejów, co więcej, zaczęła spotykać się z jego konserwatywną córką. Wiemy też, kto wróci do obsady - w kolejnych epizodach zobaczymy Adenę El-Amin (w tej roli Nikohl Boosheri), fotografkę i byłą dziewczynę Kat. Będzie się działo!

"The Bold Type 5". Zobacz zwiastun serialu  "Dziewczyny nad wyraz"

"The Bold Type 5". Kiedy nowe odcinki pojawią się na Netflix?

 Premiera zaplanowana jest na 26 maja na Freeform, a dzień później na Hulu. Niestety nie mamy informacji, kiedy 5. sezon "Dziewczyn nad wyraz" trafi na polski Netflix. Mamy nadzieję, że zadzieje się to w przeciągu kilku następnych miesięcy.