"Ród smoka", "Stranger Things", "Euforia", "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"... widzowie nie mają łatwego życia. Producenci i same platformy streamingowe, co chwilę proponują świetne tytuły. Do tej listy musimy dodać jeszcze jedną pozycję, a mianowicie "The Bear" (po pol. "Misiek". Ten serial zachwycił tak samo krytyków, jak i internautów.

"The Bear" to serial, który zachwycił amerykańskich widzów. Jest już dostępny w Polsce!

Co ciekawe, to nie jest serial science-fiction, czy na podstawie głośnej powieści. "The Bear" to smakowita gratka dla fanów dobrego jedzenia, klimatu Anthony'ego Bourdaina i jego świetnych programów, czy produkcji o prowadzeniu restauracji, np. "Szef". Na dodatek, odtwórca głównej roli, Jeremy Allen White, już stał się ulubieńcem kobiet. Świetnie zagrana rola, ekranowa charyzma, tatuaże i ta niedbała fryzura - trudno się temu oprzeć. Tę sławę serii docenili już twórcy tego tytułu i już możemy ujawnić, że trwają prace nad kolejnym sezonem. 

"The Bear". O czym jest "Misiek"? Zobacz zwiastun

"Carmen 'Carmy' Berzatto, młody szef kuchni ze świata wykwintnych restauracji, po bolesnym odejściu jednego z członków rodziny wraca do Chicago, by prowadzić rodzinny bar z kanapkami – The Original Beef of Chicagoland. Carmy zderza się szybko z rzeczywistością tak odmienną od tego, do czego przywykł. Teraz stara się odnaleźć w prowadzeniu małej firmy, czego nie ułatwiają mu wrodzony upór, oporna obsługa kuchni oraz napięte relacje rodzinne. A wszystko to dzieje się w cieniu straty brata, który popełnił samobójstwo" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie "The Bear".

Na ekranie będzie dużo jedzenia, ciężkiej pracy, wulgaryzmów (jak to w kuchni, gdy emocje sięgają zenitu) i kłótni. Nie chcemy spoilerować, ale jeden z odcinków szczególnie was zaskoczy - dotyczy to też osób z doświadczeniem w gastronomii. 

Oprócz wspomnianego White'a, na ekranie pojawią się też: Ebon Moss-Bachrach, Ayo Edebiri, Abby Elliott, Lionel Boyce, Liza Colón-Zayas, Edwin Lee Gibson i Matty Matheson.

"The Bear". Gdzie obejrzymy serial "Misiek"? Kiedy premiera? 

Serial od FX Productions ("Atlanta") jest dostępny na platformie Disney+. Wszystkie odcinki "The Bear" trafiły na serwis 5 października.