Czy to oznacza, że przez cały ten czas źle nakładałyśmy tusz do rzęs? Przecież to takie oczywiste! Wychodzi na to, że nawet na maskarę znajdzie się sposób, czego dowodem są ostatnie filmiki z TikToka. Na czym polega metoda "Zick Zack"?

Ten trik z TikToka na nakładanie maskary jest hitem. Zagęszcza rzęsy i wydłuża je jednym ruchem

Idealna maskara powinna pogrubiać, rozdzielać i wydłużać rzęsy, a do tego być trwała przez wiele godzin. Żadna z nas przecież nie chce efektu pandy. Na rynku mamy dziesiątki tuszy do rzęs, a na forach internetowych dziewczyny polecają sobie dane kosmetyki chwaląc je za efekt. Dzięki TikTokowi wiemy, że efekt idealnych rzęs nie zależy tylko od produktu, ale też odpowiedniej aplikacji. 

Autorką tego trendu o nazwie "Zick Zack" jest @makeupbylxna. Na czym polega? Jest bardzo prosta. Wystarczy, że najpierw naciągniesz skórę przy zewnętrznym kąciku oka, a szczoteczkę maskary przytrzymasz pionowo i tak "zygzakowato" pomalujesz rzęsy, z boku na bok, aby pokryć końcówki i boki. Następnie przechodzisz do klasycznej aplikacji tuszu od nasady po same końce. Dzięki temu szybko wydłużysz rzęsy (oraz zwiększysz ich objętość!) do rozmiaru XXL. 

Podobnie robią inne tiktokerki, co więcej, warto też wiedzieć, że do tego triku nie potrzebujemy mocno wydłużającej rzęsy maskary, a sama aplikacja nie zajmie nam dłużej niż normalnie.  Koniecznie obejrzyjcie filmiki:

@makeupbylxna Mascara Hack #makeuphack #mascarahsck #lashsensational love nwantiti (feat. Dj Yo! & AX'EL) [Remix] - CKay
@suzi_sina I actually love this hack #mascara #mascarahacks #longeyelashes #makeuphacks #beautytricks Love nwantiti -
@rachelrigler ummmmm OK #mascara #makeuphack #viraltrend #eyelashes original sound - toohot4scotty