Seriale Netflix cieszą się ogromną popularnością, bez względu czy chodzi o kryminały, tytuły sensacyjne, cz science-fiction. "Stranger Things", "!3 powodów", "The End of the F***ing World", "Alienista",, "Ty", "The Rain", "Dark", "After Life", "Atypowy", "Jessica Jones", "Rzymskie dziewczyny", "Love", "Ania, nie Anna", czy "Dom z papieru" mają tysiące fanów na całym świecie. Teraz do tej listy możemy dopisać kolejną produkcję. 

Ten serial produkcji Netflix zaraz pobije rekord! O jaki tytuł chodzi?

Zauważyliście na swoim profilu na platformie Netflix listę z najpopularniejszymi tytułami w danym dniu? Serwis wprowadził ten dodatek całkiem niedawno, ale okazuje się, że to nie tylko promocja ulubionych tytułów użytkowników - w zestawieniu naprawdę pojawiają się propozycje, które zdobyły uwagę widzów. Jak podają amerykańskie media, ostatnim hitem jest "Umbrella Academy". Serial niedawno miał premierę drugiego sezonu. 

Produkcja zajmuje pierwsze miejsce (w Polsce jest oczko niżej) już od 14 dni. To trzeci tytuł w historii Netflixa, który może pochwalić się pozycją lidera i drugi serial z takim wynikiem. Wcześniej udało się to tylko "13 Reasons Why" i jeśli "Umbrella" nadal będzie utrzymywać się w czołówce to przeskoczy wynik "13 powodów"! Rekordzistą jest "Tiger King" - produkcja była na 1. miejscu w USA przez prawie miesiąc, a dokładnie 27 dni.

Które seriale produkcji Netflix zdobyły pierwsze miejsce na platformie streamingowej (odkąd wprowadzono tę listę)?

1. "The Umbrella Academy" – 14 dni na 1. miejscu 

2. "13 powodów" – 14 dni na 1. miejscu 

3. "Już nie żyjesz" – 10 dni na 1. miejscu 

4. "Siły kosmiczne" – 7 dni na 1. miejscu 

5. "Przeklęta" – 6 dni na 1. miejscu 

6. "Never Have I Ever" – 6 dni na 1. miejscu 

7. "On My Block" – 6 dni na 1. miejscu 

"The Umbrella Academy" to nominowany do nagród Emmy serial na podstawie słynnych komiksów Gerarda Waya, w którym "dysfunkcyjna rodzina superbohaterów wspólnie próbuje rozwiązać tajemnicę śmierci ojca i zapobiec apokalipsie".