Zaskakujące działanie ręcznika Aquis to zasługa nowych technologii. Pozwoliły one opracować materiał Aquitex, który szybciej wsiąka wodę i sprawia, że czas suszenia włosów jest krótszy o połowę. Ma cieniutkie włókna, podzielone na jeszcze cieńsze nitki - cieńsze od jedwabiu, o grubości 1/100 ludzkiego włosa - dzięki czemu ten ręcznik ma jeszcze jedno istotne działanie. Nie niszczy osłonek włosów, zmniejsza wypadanie i sprawia, że kosmyki mniej się plączą. Aquis można kupić w Sephorze (kosztuje od 129 do 159 zł) m.in. w wersji prostokątnej i jako turban, a na oryginalnej stronie marki znajdziecie też specjalistyczne kosmetyki do włosów tej marki. 

"Czas zabrać się za odpowiednią pielęgnację włosów. Przestańmy mówić o zjawisku good hair days jako o szczęśliwych jednorazowych sytuacjach i popracujmy nad tym, by nasze włosy były mocne. Dla nas jako marki oznacza to zrozumienie, co naprawdę się dzieje, kiedy myjesz i suszysz swoje włosy" - opowiada o swoich motywacjach Britta Cox, założycielka Aquis.

Czytaj też: Jak często myć włosy? Naukowcy znają odpowiedź!>>

Statystyki mówią same za siebie. O ile tracimy dziennie średnio od czterdziestu do stu włosów, o tyle wypadanie mogą nasilić nie tylko farbowanie chemiczne i zła dieta, ale też nieodpowiednie mycie i właśnie suszenie. 

Jak używać ręcznika Aquis? Pochylamy się tak, by włosy opadały przed twarzą, a następnie ciasno nakładamy ręcznik - koniec z zapięciem ma się znaleźć u podstawy głowy. Nie pocieramy kosmyków, tylko zakręcamy ciasno materiał i zapinamy. Zdejmujemy go, gdy poczujemy, że wsiąknął wodę i jest przemoczony. 

Według opinii w internecie wystarczy pół godziny z takim ręcznikiem na głowie, by włosy były prawie całkowicie suche i mniej się puszyły.