Torebki-nerki, bo o nich mowa, modne były już w latach 80. Wtedy jednak nosili je głównie sportowcy, trenerki fitness albo miejscowi straganiarze. A to dlatego, że ich największym atutem jest funkcjonalność. Nie zajmują rąk i z łatwością pomieszczą wszystkie najpotrzebniejsze drobiazgi: od telefonu, przez portfel, aż po kluczyki do samochodu i buteleczkę żelu antybakteryjnego. Spektakularny comeback saszetek na pasku w nowym – eleganckim i miejskim wydaniu – nastąpił dopiero około 2018 roku. Na wybiegach zaczęły pojawiać wtedy modele skórzane, obszyte sztucznym futrem, zdobione trójwymiarowymi aplikacjami, kolorowymi nadrukami albo wytłaczanym monogramem marki. Na łańcuszku, syntetycznej taśmie przypominającej pasy bezpieczeństwa albo skórzanym pasku. W takim wydaniu powróciły także w kolekcjach na sezon jesień-zima 2020/2021. Gościły między innymi podczas pokazów Marine Serre, Michaela Korsa i Brandona Maxwella. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska) Paź 7, 2020 o 11:29 PDT

Nerkę ze skóry łączącą w sobie aspekty praktyczne z estetycznymi już jakiś czas temu zaprojektowała także polska marka Mako. Brand założony przez Annę Sękowską od samego początku cieszy się dużym uznaniem wśród stylistek, influencerek i gwiazd, a saszetki z serii Noise w swoich szafach mają między innymi Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zielińska, Hanna Lis i Natalia Kusiak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MAKO (@mako.store) Paź 2, 2020 o 7:45 PDT

Uniwersalna forma niewielkiej, lecz bardzo pojemnej saszetki do sprzedaży trafiły w kilku odsłonach. Wybierać możecie więc spośród dwóch ponadczasowych kolorów, czerni i bieli, wykończonych i ozdobionych na kilka różnych sposobów: krokodylą fakturą, paskiem ze zwierzęcym motywem albo modnym łańcuchem. Wszystkie podrzucamy tutaj: 

Wraz z rosnącą popularnością praktycznych torebk-nerek, rośnie także ich dostępność. Z aktualnej oferty znanych marek wybrałyśmy więc kilka alternatywnych rozwiązań dla bestsellera z metką Mako: 

5 modeli torebek, które podbijają ulice światowych stolic mody. Lansują je słynne stylistki, dziennikarki i branżowe influencerki>>