Pokaz zorganizowany w Paris La Défense Arena, mimo trwającego właśnie męskiego tygodnia mody, był koedukacyjny - po to, by zmniejszyć obciążenie zespołu. "Stan świata zmusił mnie do postawienia sobie pytania, dlaczego w ogóle wykonuję tę pracę. Cały mój zespół miał podobne przemyślenia. Chcieliśmy więc, by ta kolekcja była znacznie bardziej znacząca" powiedział po pokazie Jacquemus, który przyznał jednocześnie, że przechodził ostatnio okres zwątpienia tak samo w swoje możliwości, jak i w branżę. 

Jacquemus - o jego rzeczach marzą dziewczyny na całym świecie. "Miniaturowe torebki to sprzedażowy hit. Kupują je głównie millenialsi, by zrobić sobie z nimi zdjęcie na Instagram">>

Całe szczęście nie był to ostatni pokaz projektanta, ale da się zauważyć, że najbardziej przemyślany. Jacquemus puchowe kurtki wypełnił materiałami z recyklingu, mówił o zrównoważonym podejściu do mody i przyznał, że dąży do trwałych projektów, które się nie zestarzeją. Tym samym na wybiegu zobaczyliśmy między innymi długie suknie na cienkich ramiączkach, ołówkowe spódnice z wysokim stanem i rozchełstane koszule, krótkie kardigany zapinane na dekolcie, krótkie bluzki z wyciętymi ramionami, mini z dekoltem halter, odsłaniające łydki legginsy, przeskalowane garnitury czy bermudy.

Pojawiły się też nowe wersje słynnej torebki Chiquito, w tym męska ze sportowym paskiem. 

Show otworzyła supermodelka Laetita Casta, której nie widziano na wybiegu od dekady, a ramię w ramię z nią szły Bella i Gigi Hadid, Doutzen Kroes czy Jill Kortleve. Wspaniałe widowisko zwieńczył finał, w którym beżowe sylwetki zalały wybieg z "Gangsta's Paradise" Coolio w tle, potwierdzając tym samym, że mimo spoważnienia - Jacquemus zawsze będzie (ukochanym) dzieckiem mody. Pasuje mu widocznie ta rola, zresztą w kolekcji RTW Fall 2020 znów odwołał się do dzieciństwa. Tym razem historii, kiedy zerwał lnianą zasłonę z okna i przerobił ją na spódnicę matki. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WWD (@wwd) Sty 18, 2020 o 10:25 PST

Zdjęcia z nowego pokazu Jacquemus znajdziecie w naszej galerii>>