Makijaże gwiazd z ceremonii rozdania Oscarów, jak również z pooscarowej imprezy Vanity Fair, dają jasny sygnał – tej wiosny bez różu ani rusz! Ten popularny od pokoleń kosmetyk nie traci na aktualności i stanowi uniwersalny sposób na ożywienie rysów. Pomaga w nadaniu twarzy wyrazistych konturów, optycznie ją wysmukla, liftinguje i poprawia koloryt cery. Dzięki subtelnej, różanej mgiełce skóra wydaje się zdrowsza, bardziej wypoczęta i promienna. A gdy zastosujemy róż wzbogacony o mieniące się drobinki, pomoże nam on wyostrzyć kości policzkowe i nadać twarzy młodzieńczej świeżości.

Gwiazdy na Oscarach 2022 w makijażach z różem w roli głównej

Ta długa lista zalet w dalszym ciągu skłania makijażystów pracujących za kulisami Oscarów do stosowania różu na swoich sławnych klientkach. W dziewczęcych i pełnych świeżości makijażach pokazały się m.in. Nicole Kidman, Zoë Kravitz, Kristen Dunst, Billie Eilish i Lily James. Spośród tego grona na najbardziej odważne wykorzystanie różu zdecydowała się Dunst, której koralowy rumieniec fantastycznie korespondował z romantyczną suknią w kolorze ciepłej czerwieni.

Getty Images

Getty Images

Getty Images

Na podobny akcent w makijażu postawiło też wiele gwiazd pozujących na afterparty Vanity Fair. Słynna, pooscarowa impreza przyciągnęła nie tylko aktorów, ale też modelki i celebrytki. Na szczególną wzmiankę zasługuje makeup Maddie Ziegler – rozświetlający róż na policzkach aktorki przepięknie podkreślił jej muśniętą słońcem cerę.

Getty Images

Anya Taylor-Joy zademonstrowała z kolei, jak z klasą nosić róż w odcieniach brzoskwini. Ten wyrazisty akcent sparowała z odważnym smokey eye oraz ustami w kolorze oranżowej czerwieni, które wyraźnie przebijały przez siateczkową woalkę nakrywającą twarz. Absolutnie zakochałyśmy się w tym retro looku.

Getty Images

Zupełnie inne makijażowe klimaty pokazała Hailey Bieber, która wierna jest swojemu image opalonej, kalifornijskiej dziewczyny. Śniadość karnacji podkreśliła za pomocą ciepłego, łososiowego różu z opalizującym wykończeniem. Ten look zapisujemy w ulubionych z myślą o nadchodzącym lecie.

Getty Images