Suche skórki to przypadłość, która dotyka osoby z każdym rodzajem cery. Obejmują zazwyczaj okolice nosa, oczu, brody, czoła. Łuszcząca się skóra sprawia, że dziewczyny mają problem z doborem odpowiedniego kremu i podkładu. Koloryzujący fluid niestety podkreśla niedoskonałości w postaci suchych skórek. Przyczyną łuszczenia jest przesuszenie skóry wywołane niewłaściwą pielęgnacją. Im więcej kosmetyków matujących na bazie alkoholu, tym większe przesuszenie, a co za tym idzie łuszczenie. Długotrwałe traktowanie cery w ten sposób może doprowadzić nawet do rozwoju łojotokowego zapalenia skóry (ŁZS).  W walce z suchymi skórkami może pomóc produkt włoskiej marki Synchroline. Markę założył w 1990 roku Dr De Paoli Ambrosi. Firma od początku swojego istnienia skupiała się na badaniach naukowych i produkcji innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry wrażliwej. 

SynchroUrea 15 to emulsja z 15% mocznikiem. Kosmetyk zwany też "nawilżającym fluidem" przeznaczony jest do leczenia problemów związanych z łuszczącą się skórą. Mocznik ma działanie zmiękczające i nawilżające, a w połączeniu  kwasem jabłkowym daje efekt złuszczający. Preparat ma właściwości przeciwzapalne, działa łagodząco i kojąco na swędząca skórę. Pobudza też odnowę naskórka. Kosztuje ok. 45 złotych

Składniki aktywne emulsji SynchroUrea 15:

Mocznik- właściwości zmiękczające, wygładzające i nawilżające,
Kwas jabłkowy- delikatne działanie keratoplastyczne i wyrównujące powierzchnię skóry,
MSM (dimetyl sulfonu)-działanie przeciwzapalne i łagodzące.

Wskazania: 

Intensywne nawilżanie i regeneracja suchej, łuszczącej się skóry charakteryzującej się nadmiernym napięciem. Preparat zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, alergicznego zapalenia skóry (atopia) oraz po depilacji.

Jak poradzić sobie z suchymi skórkami? Przeczytaj nasz poradnik >>