SisleYouth powstał w 2014 roku - stosunkowo niedawno, ale ze względu na zmieniające się tempo życia i stan środowiska marka Sisley Paris postawiła na udoskonalenie jego formuły. Ten pielęgnacyjny produkt, stworzony dla aktywnych kobiet i mężczyzn, działa w sposób kompleksowy i chroni jeszcze lepiej niż dotychczas. Jest to tym bardziej istotne, że narażeni jesteśmy nie tylko na zanieczyszczenia powietrza i smog, ale też zanieczyszczenia cyfrowe, takie jak światło niebieskie. Wszystkie te czynniki mają zauważalny wpływ na skórę i to właśnie one były punktem wyjścia dla unowocześnienia formuły kremu, który teraz ma swoją premierę jako SisleYouth Antipollution.

Jego skład wzbogacono o organiczne ekstrakty - z nasion gryki oraz z liści miłorzębu japońskiego, witaminę E i ekstrakt z zielonego groszku.

Dzięki temu krem działa silnie antyoksydacyjnie i wzmacniająco oraz przeciwdziała wolnym rodnikom. Z kolei ekstrakty z żeń-szenia i kiwi pobudzają skórę i przywracają jej witalność, cukier roślinny wspiera nawilżenie, a masło shea odżywia i chroni. Przy tym wszystkim produkt zachowuje swoje walory zmysłowe, odprężając zapachem olejków eterycznych z lawendy i egzotycznej werbeny.

SisleYouth Antipollution - jak działa?

To produkt pielęgnacyjny o działaniu rewitalizującym, energetyzującym i intensywnie nawilżającym. Chroni skórę przed zanieczyszczeniami w pomieszczeniach zamkniętych (emitowanymi m.in. przez urządzenia elektryczne, świece i środki czystości), ale też zanieczyszczeniami środowiska zewnętrznego (polutanty atmosferyczne, dym z papierosów, spaliny) i zanieczyszczeniami cyfrowymi, czyli światłem niebieskim, emitowanym przez ekrany i urządzenia nowej technologii. Ta kosmetyczna "tarcza ochronna" jest kluczowa w zachowaniu młodego i zdrowego wyglądu skóry.

O ile o szkodliwym wpływie smogu na zdrowie i skórę mówi się naprawdę dużo, o tyle cyfrowe zanieczyszczenia są wciąż tematem przemilczanym. Niebieskie światło, emitowane przez nasze smartfony, tablety i ekrany telewizorów, jest niebezpieczne dla oczu, co udowodniono już naukowo. Jego wpływ na skórę wciąż nie jest dokładnie znany, wiadomo jednak, że przyspiesza starzenie się skóry - przenika głębiej niż promienie UVA i powoduje stres oksydacyjny, co kończy się utratą wody  w skórze i zmniejszeniem aktywności biologicznej komórek.

Poddawani tym procesom jesteśmy praktycznie wszyscy - częste korzystanie z internetu, zarywanie nocy, czy też codzienna praca przy komputerze, to pośrednie przyczyny narażenia skóry na cyfrowe i środowiskowe zanieczyszczenia. SisleYouth Antipollution może być być skutecznym antidotum. Eksperci Sisley Paris przekonują: "W dzisiejszym, ciągle zmieniającym się świecie, wpływ zanieczyszczeń środowiska jest potęgowany przez zanieczyszczenia cyfrowe. Formułę SisleYouth Antipollution stworzono na nowo, aby chronić skórę przed skutkami nadmiernej ekspozycji na światło niebieskie, nawilżać oraz nadawać jej promienny wygląd. Po kilku dniach używania produktu skóra wygląda na zrewitalizowaną, a jej młodość jest chroniona".

Produkt SisleYouth możesz już kupić w naszym Sklepie: tutaj