Czarnogóra oficjalnie otworzyła swoje granice i zaprasza do siebie turystów z m.in. Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Finlandii czy Węgier. Komunikat wydała Narodowa Organizacja Turystyczna Czarnogóry. Niestety okazało się, że na liście krajów, które są mile widziane w Czarnogórze zabrakło Polski. Rzeczpospolita opublikowała fragment korespondencji z ambasadą Czarnogóry w Warszawie, która wyjaśnia, dlaczego naszego kraju nie ma na liście:

Niestety, mimo iż pierwotnie Polska znajdowała się na liście możliwych państw, dla których Czarnogóra planowała otworzyć granice, to jednak ze względu na dane statystyczne związane z aktualną sytuacją epidemiczną, jak i kryteria przyjęte przez stronę czarnogórską (tzn. mniej niż 25 aktywnych przypadków koronawirusa na 100.000 mieszkańców), finalnie Polska nie znalazła się na liście państw, dla których granice czarnogórskie zostały już otwarte. Oczywiście nie oznacza to, że sytuacja nie ulegnie zmianie, być może już w najbliższym czasie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż Polska znajduje się blisko wcześniej wspomnianych kryteriów. Czarnogóra będzie co tydzień aktualizować listę państw, dla których otworzy granice, dlatego też uprzejmie prosimy o śledzenie listy (…)” – czytamy na stronie turystyka.rp.pl, w e-mailu od ambasady.

Już 24 maja Czarnogóra ogłosiła, że jest jednym z pierwszych państw w Europie, gdzie udało się pokonać koronawirusa. Od kilku tygodni nie odnotowano tam żadnych przypadków COVID-19. Kiedy Polacy będą mogli odwiedzić Czarnogórę? Instytut Zdrowia Publicznego będzie co tydzień aktualizował listę krajów, których obywatele będą mogli przyjechać tu na wakacje. 

Dobre miejsca na weekend na Warmii >>>