Pierre Cardin: film dokumentalny już wkrótce

Już nie tylko Yves Saint Laurent, Coco Chanel czy Alexander McQueen - do grona słynnych designerów, których życie i twórczość trafiły na ekrany, niedługo dołączy też Pierre Cardin. Film, który o nim powstał, ma formę dokumentu i już w połowie września będzie można go obejrzeć w amerykańskich i kanadyjskich kinach oraz online. Za dokument odpowiedzialni są P. David Ebersole i Todd Hughes, którzy dokładnie przyjrzeli się postaci Cardina i prześledzili jego życie - od wczesnego dzieciństwa aż do dziś. Nie zabraknie więc prywatnych wspomnień - takich jak to, gdy Pierre był małym dzieckiem i uciekał z rodziną z faszystowskich Włoch do Francji, gdzie szukali lepszej przyszłości, jego miłości do teatru oraz historii zawodowych, które w przypadku tego modowego samouka naprawdę zaskakują. Nawet teraz, mimo sędziwego wieku (projektant ma już 98 lat), nie zwalnia i wciąż jest zdeterminowany, by spełniać swoje plany.

Filmy dokumentalne o modzie - poznaj 7 najlepszych wg ELLE.pl>>

Jak czytamy w zapowiedzi: "To rzadki wgląd do umysłu geniusza - autoryzowany film dokumentalny, będący kroniką życia i twórczości Pierre'a Cardina. Prawdziwy oryginał: pan Cardin dał reżyserom wyłączny dostęp do swoich archiwów i imperium, a także udzielił bezprecedensowych wywiadów u schyłku jego wspaniałej kariery"

Pierre Cardin to jedna z ostatnich osób z tak zwanej starej gwardii projektantów, którzy nie tylko mają pomysł na kolekcję i zmysł estetyczny, ale też potrafią wykonać samodzielnie ubranie od początku do końca. Pracował z Elsą schiaparelli i Chrisianem Diorem, aż w 1950 roku zdecydował się na założenie własnego domu mody. Uwielbia geometryczne kształty, a do jego najsłynniejszych projektów należą między innymi plisowany czerwony płaszcz, ale też chociażby meble modernistyczne w Sotheby's. Trailer produkcji możecie obejrzeć poniżej:

Dlaczego torebki Louis Vuitton są takie drogie?>>