Sekretniki: trendy wiosna-lato 2021

Projektanci, buyerki, stylistki i redaktorki mody nie mają wątpliwości: monopol minimalizmu na biżuteryjne trendy dobiega końca. Spokojnie, nie mamy oczywiście zamiaru rezygnować z ulubionych łańcuszków „celebrytek”, subtelnych pierścionków-obrączek czy ponadczasowych kolczyków w kształcie kół, jednak na przestrzeni kilku ostatnich sezonów urosła im spora konkurencja. Mniej zachowawcza, ciekawsza, bardziej rzucająca się w oczy. Chociaż fantazyjne ozdoby przypominające eksponaty z muzeum sztuki współczesnej na wybiegach pojawiały się praktycznie od zawsze, dopiero teraz zaczynają przekonywać do siebie szerszą społeczność. Okazałe jak pałacowe żyrandole klipsy, masywne bransolety, a przede wszystkim trójwymiarowe zawieszki do naszyjników podbijają serca modowej publiczności z całego świata. 

Christian Dior SS 21 / Imaxtree

Rosnąca popularność geometrycznych form przestrzennych w biżuterii zauważalna jest zarówno w zmieniającej się ofercie seciówek, jak i w instagramowym feedzie słynnych influencerek. Nam najbardziej podobają się długie medaliony udające retro sekretniki. W pokazach kolekcji na wiosnę i lato 2021lansowała je cała plejada dyrektorów kreatywnych prestiżowych domów mody: od Marii Grazii Chiuri, przez Donatellę Versace, aż po Hediego Slimane'a i Anthony'ego Vacarello. Najmodniejsze otwierane (lub przynajmniej takie udające) puzderka na łańcuszkach są przystrojone dodatkowymi elementami we wszystkich kolorach tęczy albo misternie grawerowane na kształt  pamiątek ze szkatułek na biżuterię naszych babć.

Chanel SS 21 / Imaxtree

Trend alert: Podczas paryskiego Fashion Weeka wypatrzyłyśmy też bardzo alternatywną odsłonę klasycznego sekretnika. Virginie Viard, następczyni Karla Lagerfelda w Chanel, motyw funkcjonalnej biżuterii, w której zamknąć można kawałek historii potraktowała bardzo dosłownie. Miniaturowa wersja legendarnej torebki 2.55 w formie naszyjnika? Oh oui, bardzo proszę! 

Modna biżuteria na nowy sezon: 6 ozdób, które warto dopisać do swojej listy zakupów [trendy wiosna-lato 2021]>>

Gdzie kupić modny naszyjnik-sekretnik? 

Jakie adresy warto odwiedzić w poszukiwaniu rozbudzające sentymenty naszyjniki? Szukając odpowiedzi, przewertowałyśmy aktualną ofertę polskich marek autorskich, jubilerskich gigantów, sieciówek i dużych sklepów internetowych. Efekty? Na nową biżuterię mamy teraz ochotę wydać połowę miesięcznej wypłaty... W oko wpadły nam między innymi subtelne i przezroczyste propozycje Berries & Co (za wypolerowanym szkiełkiem komplet połyskujących kryształków z możliwością personalizacji ich rodzaju, wielkości i koloru), rzeźbiony w magiczne wzory sekretnik-serce od Klaudii Wasserman, srebrny medalion z gwiazdką z oferty Ani Kruk oraz wysadzany jetami typy strass naszyjnik z linii Asos Design. Pełne zestawienie naszych redakcyjnych ulubieńców do upolowania poniżej:

Klaudia Wasserman

Blossom Jewellery

W.Kruk

Jak łączyć ze sobą biżuterię? 3 nietypowe zestawienia, które powtarzają się na zdjęciach najbardziej stylowych instagramerek>>