W ofercie wielu marek znajdziemy zapachy imitujące lub nawiązujące do pór roku, przypraw, owoców, a nawet wspomnień. Do tej listy dopiszemy teraz... galaktykę. Tak, to nie żart. Niedługo na rynku pojawią się perfumy o zapachu kosmosu o nazwie Eau de Space.

Najlepsze i najgorsze zapachy dla każdego znaku zodiaku. Komu nie służy wanilia, a dla kogo jest róża? >>

Te perfumy pachną jak kosmos! Nad nowym zapachem pracuje NASA oraz astronauci, którzy brali udział w misjach wahadłowców

Nie jest to tylko zabieg marketingowy. Twórcy zbiórki crowdfundingowej na Kickstarze ujawniają, że "dekady temu NASA zatrudniła specjalistów, którzy mieli odwzorować zapach kosmosu, aby pomóc szkolić astronautów". Teraz ten produkt miałby trafić na rynek, tak by każdy mógł poznać tę woń. Nad recepturą Eau de Space pracują nie tylko słynni perfumiarze, ale również specjaliści w temacie designu czy technologii, na dodatek, twórca tego pomysłu współpracował z NASA i to właśnie w zespole, gdzie powstał "oryginalny zapach kosmosu". Jak to możliwe? W rozmowie z CNN Matt Richmond ujawnił że woń stworzył właściciel Omega Ingredients, Steve Pearce w kooperacji z Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Projekt ruszył w 2008 roku, a stworzenie perfum zajęło im cztery lata. 

Dlaczego perfumy na mnie nie pachną? 5 sposobów, żeby utrwalić zapach >>

Jak w takim razie pachnie kosmos? Astronauci uważają, że to specyficzna woń, której nie poczujemy na Ziemi, powiązana z czymś metalicznym.

"Zapach jest mocny i unikalny. Nic na Ziemi nie pachnie w taki sposób. To swego rodzaju mikstura zapachów, które ciężko określić z metalicznym akcentem – ujawnił astronauta Tony Antonelli".

Jeśli projekt odniesie sukces, twórcy planują udostępnić także zapach "Smell Of The Moon", jak sama nazwa wskazuje, nawiązujący do Księżyca. Na Kickstarter zebrano już prawie 58 tys. $. 

Perfumy do wnętrz. Jak wybrać najlepszy zapach do domu? >>