Otwarty związek - dla kogo?

Otwarty związek to taki, w którym stali partnerzy za obopólną zgodą mogą utrzymywać stosunki seksualne z innymi osobami. Taka relacja partnerska wymaga od obu stron dużo zaufania, szczerości i zrozumienia. Nie jest to jednak zdrada, gdyż ten układ opiera się na wielu zasadach. Obie strony są w pełni świadome swojej eksploracji na zewnątrz relacji. Warto dodać, że otwarty związek wyklucza też zazdrość, a partnerzy nie ukrywają przed sobą swoich intymnych kontaktów z innymi osobami. Astrologia wyróżnia 4 znaki zodiaku, które traktują seksualność jako sferę absolutnej wolności. Te właśnie osoby najczęściej rozważają otwarte relacje - w nich czują się spełnione. 

Otwarty związek to kwestia indywidualna. Niektóre osoby wchodzą w taki układ, by zaspokoić potrzeby, których, pomimo wielkich chęci, nie może zaspokoić ich partner.

Przykładowo Koziorożec, którym rządzi Saturn, czyli planeta tradycji, raczej nie będzie chciał otwartego związku. Zamiast tego zrealizuje stereotypowy scenariusz, bez szukania wrażeń na zewnątrz relacji. Będzie ciężko pracować nad swoim związkiem i systematycznie łatać w nim dziury. Jednak co znak zodiaku, to inne podejście do tych delikatnych spraw.

Wolny związek - na czym polega? >>

Otwarty związek: Bliźnięta

W przeciwieństwie do Koziorożca, Bliźnięta podążają niekonwencjonalną ścieżką. Potrzebują nieustannej mentalnej stymulacji, którą czerpią z ciągłego poznawania nowych ludzi. Szybko nudzą się rutyną, dlatego wszędzie ich pełno. Są towarzyskie. Lubią różnorodność. Zakochują się w kilku osobach naraz. Nawet kiedy znajdują się w stałym związku, dają sobie dużą przestrzeń i niezależność. Ten znak zodiaku najczęściej eksperymentuje na zewnątrz relacji. Otwarty związek pozwala mu nowe doświadczenia bez poczucia, że prowadzi podwójne życie. 

Otwarty związek: Strzelec

Strzelec kocha wolność i nawet kiedy spełnia się w miłości może odczuwać, że związek go ogranicza. Początkowa faza relacji zwykle jest dla niego najbardziej ekscytująca. Później szara rzeczywistość zaczyna ściągać go w dół. Problemy dnia codziennego sprawiają, że ten temperamentny znak ognia zaczyna rozglądać się za emocjami poza swoim związkiem. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy z partnerem łączy go wielka przyjaźń, ale wygasa życie seksualne. Brak wrażeń w łóżku i chęć przeżywania egzotycznych doświadczeń to najczęstsze powody, dla których szczery Strzelec woli wejść w otwarty związek niż kryć się ze zdradą.

Otwarty związek: Wodnik

Wodnik nie jest stworzony do tradycyjnych relacji. Ten znak zodiaku nudzi się, gdy związek staje się zbyt przewidywalny. Woli łamać konwenanse i wprowadzać zmiany, aby czynić swoje życie bardziej interesującym. Monogamia niekoniecznie leży w jego naturze. Poza tym Wodnik wybiera na partnera kogoś, kto będzie jego najlepszym przyjacielem. Czy jednocześnie ta osoba pociąga go seksualnie? Niekoniecznie. Z tego względu nasz ekscentryk bardzo często rozważa otwartą relację. 

Otwarty związek: Ryby

Ryby są zmiennym znakiem wody, który lubi fantazjować i rozważać różne opcje. Często zmieniają zdanie. Mogą zakochiwać się kilka razy dziennie w nieznajomych napotkanych na ulicy. W głębi duszy boją się zaangażowania i wiążącej się z nim odpowiedzialności. Po czasie odgrywania tradycyjnej roli w związku zaczynają szukać ucieczki. Uduchowione Ryby postrzegają miłość w mistyczny sposób. Zwykle są otwarte, jeśli chodzi o romanse. Wolą żyć na swoich własnych zasadach.