Każdy znak zodiaku wyznaje inne wartości i poglądy dotyczące relacji. Przykładowo Rak jest "opiekunem zodiaku", który ponad wszystko ceni dom i rodzinę. Już w młodości szuka idealnego partnera, z którym chce rozpocząć wspólne życie. Pragnie bezpieczeństwa, jakie daje małżeństwo, a dzieci wnoszą światło do jego codzienności. Z tego powodu zwykle zakochuje się na zabój wcześniej niż później. Kolejnym znakiem, który ceni tradycyjne podejście do miłości, jest Byk. Ten znak ziemi chciałby poznać miłość życia i wziąć ślub jeszcze przed trzydziestką. Nie interesują go przelotne romanse. Strategicznie szuka drugiej połówki, z którą spędzi resztę swojego życia. Kiedy już znajdzie tę osobę, zrobi wszystko, aby być z nią aż po grób. 

Według astrologii 3 znaki zodiaku taki scenariusz czeka dopiero w późniejszym życiu. Dlaczego?

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Baran zakochuje się z dnia na dzień i w pierwszych miesiącach nowego związku wierzy, że to jest TO. Niestety, ten znak ognia jest lekkomyślny w miłości. Wiele rzeczy robi tylko dla kaprysu, a później żałuje podjętych decyzji. W rzeczywistości potrzebuje dużo czasu, żeby znaleźć "tego jedynego". Powinien dać sobie wolność i poczekać z ustatkowaniem się. Zrozumieć, czego oczekuje od partnera, zamiast idealizować kogoś, kto w rzeczywistości przynosi mu więcej cierpienia niż szczęścia. Rogacz to pierwszy znak na kole zodiaku, a więc postrzega się go jako „dziecko”. Dopiero z wiekiem osiąga dojrzałość, by stworzyć długotrwały, piękny związek.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta szybko się angażują i równie szybko wypalają. Ten znak zodiaku widzi swoją bratnią duszę w co drugim napotkanym człowieku. Z tego powodu ciężko mu się związać z jedną osobą na całe życie. Z tyłu głowy zwykle ma poczucie, że "to jeszcze nie TO". Przez myśli przechodzi mu wiele romantycznych scenariuszy. Znudzi się partnerem oferującym tradycyjne, rutynowe, rodzinne życie. Znalezienie idealnej drugiej połówki zajmie Bliźniętom wiele czasu i prawdopodobnie nastąpi dopiero w późnej dorosłości.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Wodnik jest wolnym duchem. Ma problemy z zaufaniem. Zamiast zawrzeć małżeństwo, woli cieszyć się swoją niezależnością i zadedykować życie swoim pasjom. Boi się, że poważny związek uniemożliwi mu spełnienie osobistych marzeń. Potrzebuje partnera, który da mu przestrzeń i nie będzie stawiać wysokich oczekiwań. Działa na przekór tradycji, a więc małżeństwo w młodym wieku nie jawi mu się jako konieczność. Zwykle zakochuje się bez pamięci dopiero w późnej dorosłości, kiedy już ma na koncie znaczące osiągnięcia.