3 znaki zodiaku zazdrosne w przyjaźni

Spójrzmy prawdzie w oczy. Wszyscy czasem odczuwamy zazdrość. Mogło nas zaboleć, że ktoś inny dostał awans pomimo naszej wytężonej pracy. Albo, że przyjaciółka ma chłopaka, który odpowiada naszym ideałom. Czasami zazdrość jest uzasadniona i po chwili złości jesteśmy w stanie nad nią zapanować. To uczucie z pewnością wymaga wiele pracy nad własną samooceną. Jednak gdy przeradza się w chorą rywalizację lub ma na celu krzywdzenie innych, przestaje być tylko emocją w naszej głowie. Oto 3 znaki zodiaku, które powinny przepracować swój problem z zazdrością. 

SKORPION (23 października - 21 listopada)

Skorpion na zewnątrz ma pokerową twarz, pod którą skrywa prawdziwe emocje. Bycie znakiem rządzonym przez gniewnego Marsa sprawia, że zazdrość odczuwa na znacznie głębszym poziomie niż inni. To uczucie może być niezwykle intensywne i prowadzić do podjęcia skrajnych decyzji. Nie pomaga fakt, że Skorpion z natury jest bardzo nieufny. We wszystkim doszukuje się zdrady lub podstępu. Kiedy spotka go krzywda i czuje niesprawiedliwość, szybko próbuje się zrewanżować. Jeśli jego zdaniem ktoś nie zasłużył na to, co ma, postara się odwrócić kota ogonem. Opracuje strategię, która zadziała na niekorzyść dla tej osoby. 

Znaki zodiaku zazdrosne w miłości >>

BYK (20 kwietnia - 20 maja)

Byk jest zaborczy, co z pewnością można uznać za jego wadę. W życiu kieruje się pragnieniem odczuwania poczucia bezpieczeństwa. Jeśli ktoś naruszy jego strefę komfortu i zagrozi wyznawanym przez niego wartościom, może przygotować się na atak zazdrości. Ten znak ziemi nie lubi osób mądrzejszych od siebie, które obnoszą się ze swoją wiedzą, czy bogactwem. Ponieważ tacy ludzie budzą w nim złość, traci poczucie wewnętrznej równowagi. Rozzłoszczony Byk rozpocznie niebezpieczną grę opartą na rywalizacji. 

LEW (23 lipca - 22 sierpnia)

Lew nie wygląda na zazdrośnika, ale ma znaczne problemy z tą kwestią. Miej na niego oko. Ten znak zodiaku lubi, gdy uwaga jest skierowana tylko na nim. Kiedy ktoś inny odnosi sukcesy i jest na językach, zaczyna czuć w sobie nieposkromioną zazdrość. Zacznie traktować cię w lekceważący sposób lub obmawiać cię za twoimi plecami. Ze względu na wysokie ego nigdy nie pokaże ci tego wprost. Nie pozwoli, żebyś miała satysfakcję. W głębi duszy Lew jest niepewny i wrażliwy. Zwykle zazdrość wpływa na niego motywująco - próbuje wspiąć się wyżej niż jego "konkurent".